Nazwa.pl skarży do sądu Home.pl

Na polskim rynku usług IT zaczyna być głośno o sporze, w jaki wdały się dwie największe w naszym kraju marki hostingowe: Nazwa.pl i Home.pl.

Wszystko za sprawą spółki Nazwa.pl. która wniosła pod koniec zeszłego tygodnia pozew przeciwko spółce Home.pl, oskarżając ją o to, że konkuruje z nią na rynku stosując niezgodne z prawem praktyki.

Trudno na obecnym etapie powiedzieć, o co konkretnie chodzi, gdyż w opublikowanym przez spółkę Home.pl komunikacie (czytaj poniżej) nie zamieściła ona żadnych szczegółów oprócz brzmiącego enigmatycznie twierdzenia, że sprawa dotyczy nieuczciwej konkurencji.

Zobacz również:

  • Avi Wigderson zdobywa Nagrodę Turinga za prace nad losowością obliczeniową
  • Rząd USA pozwał Apple do sądu
  • Elon Musk oskarża firmę OpenAI o zdradę idei open source

OŚWIADCZENIE

W związku z rozpowszechnianiem przez spółkę home.pl S.A. nieprawdziwych i wprowadzających w błąd wiadomości, które naruszają dobre imię spółki nazwa.pl sp. z o.o. oraz inne obowiązujące przepisy prawne, w dniu 20.07.2018 r. spółka nazwa.pl sp. z o.o. złożyła w sądzie powszechnym pozew przeciwko home.pl S.A. na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r. Nr 153, poz. 1503 z późn.zm.). Spółka nazwa.pl sp. z o.o. zastrzega również możliwość podejmowania dalszych działań prawnych, w tym inicjowania stosowanych postępowań, dotyczących rozpowszechniania przez home.pl S.A. nieprawdziwych i wprowadzających w błąd wiadomości.

Spółka nazwa.pl sp. z o.o. z całą stanowczością będzie dochodzić swoich praw i bronić swojego dobrego imienia na drodze sądowej. W postępowaniu sądowym nazwa.pl sp. z o.o. reprezentowana jest przez pełnomocnika, adwokata Jerzego Stachowicza, z Kancelarii Stachowicz Ptak Adwokaci i Radcowie Prawni SP z siedzibą w Krakowie.

Wszelkie pytania związane z tokiem postępowania należy kierować do Kancelarii Stachowicz Ptak Adwokaci i Radcowie Prawni SP.

W imieniu spółki nazwa.pl sp. z o.o. Łukasz Matusik

W Sieci pojawiły się spekulacje, że chodzi o złośliwe komentarze dotyczące spółki Nazwa.pl , jakie w ostatnim czasie pojawiły się na witrynie spółki Home.pl. Są to jednak tylko domysły.

Póki co musimy się zatem uzbroić w cierpliwość i poczekać do momentu, w którym sąd udostępni szerokiej opinii publicznej treść pozwu, w którym znajdzie się szczegółowego jego uzasadnienie. Sprawa wydaje się być ważna, ponieważ od decyzji sądu może zależeć to, jak będzie w przyszłości wyglądać rynek usług internetowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200