Nawigacja GPS Philipsa

Philips zaprezentował Przenośne Systemy Nawigacji (Philips Personal Navigation System PNS) występujące w 3 wersjach.

Philips planuje wprowadzenie w październiku 2006, tylko w wybranych krajach Europy, nowej gamy przenośnych urządzeń nawigacji osobistej. Urządzenia ważą zaledwie 0,16 kg, a ich rozmiary to 10 cm długości oraz 2 cm grubości. Wszystkie modele składają się z przenośnego urządzenia nawigacyjnego oraz stacji dokującej. Stacja dokująca ma wbudowany wzmacniacz oraz głośniki. Nowa seria PNS składa się z trzech modeli. Podstawowy PNS 100 jest kombinacją jednostki nawigacyjnej ze stacją dokującą i ma zainstalowane mapy danego kraju oraz głównych dróg w Europie.

Nawigacja GPS Philipsa

Philips PSN - system nawigacji satelitarnej.

Model PNS 120 posiada zainstalowane mapy danego kraju i głównych dróg europejskich, ale podwójna pojemność pamięci urządzenia umożliwia zainstalować także bardziej szczegółowe mapy krajów zachodnioeuropejskich z załączonej płyty DVD. Ten model posiada również wbudowany odbiornik Traffic Message Channel (TMC), który automatycznie ostrzega o korkach i robotach drogowych oraz proponuje alternatywne objazdy. Najwyższy model PNS 150 jest od razu wyposażony w pełen pakiet map drogowych Europy Zachodniej oraz może być sterowany za pomocą pilota (dołączony do zestawu). Posiada również odbiornik TMC.

Zobacz również:

  • Pinezka Google. Co to jest i jak ją wysłać

PNS 100 będzie dostępny w wybranych krajach europejskich od września, a modele PNS 120 oraz PNS 150 zostaną wprowadzone na wybrane rynki w listopadzie. W chwili obecnej nie przewiduje się sprzedaży PSN w Polsce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200