Navision: rozszerzenie oferty w wyniku fuzji

W związku z globalną fuzją firm Navision oraz Damgaard, polski oddział spółki tworzącej oprogramowanie wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem, przejął od Columbus Polska dystrybucję dwóch produktów z oferty Damgaard - Axapta i Concorde XAL.

Od początku grudnia spółka Navision Software Polska, dostawca rozwiązań wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem (systemy CRM i ERP), poszerzyła swoją ofertę produktową o dwa nowe rozwiązania - Axapta i Concorde XAL. Pierwsza aplikacja jest systemem administracji finansowej, druga - międzynarodowym systemem wspomagającym zarządzanie przedsiębiorstwem. Dotychczas za dystrybucję tych produktów odpowiedzialna była w naszym kraju spółka Columbus Polska. Oba rozwiązania zostały pierwotnie stworzone przez duńską firmę Damgaard.

W związku z połączeniem duńskich korporacji - Navision a/s i Damgaard na szczeblu światowym, we wszystkich krajach, w których oferowane były rozwiązania obu firm, nastąpiło połączenie oferty produktowej. Od grudnia ubiegłego roku Axapta i Concorde XAL sprzedawane są w globalnej strukturze pod marką Navision. "Tak dużych korporacji nie można połączyć z dnia na dzień. Biorąc pod uwagę fakt, że zarówno Navision, jak i Damgaard posiadały w kilkudziesięciu państwach na całym świecie sieć partnerów handlowych, których należało zintegrować, w Polsce proces ten dokonał się dopiero teraz. Połączeni zostali partnerzy obu korporacji, przekazano umowy partnerskie, prawa i licencje do produktów oraz ich lokalizację, materiały szkoleniowe i pracowników dysponujących wiedzą na temat obu rozwiązań", wyjaśnił Mirosław Gębal, prezes zarządu Columbus Polska Sp. z o.o.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Adobe przejmuje firmę Figma
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Zespół pięciu osób zajmujących się w Columbus Polska ww. produktami, przeszedł z początkiem grudnia do Navision Software Polska.

"Dotychczas Navision i Damgaard stanowiły dla siebie silną konkurencję. W chwili obecnej przybywa mi partner (Columbus Polska), który jako dotychczasowy ogólnoświatowy partner Damgaard, będzie miał duży wkład w kształtowanie przyszłości obu produktów na polskim rynku", powiedział Jacek Koziaczy, dyrektor generalny Navision Software Polska. Do jesieni tego roku Columbus Polska mógł pochwalić się ponad 200 instalacjami Concorde XAL w Polsce, a ubiegłoroczne obroty spółki na tym produkcie przekroczyły 2 mln USD. W wyniku zmian Columbus Polska stał się jednym z parnterów handlowych Navision Software Polska.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200