Narzędzia antywirusowe i antyspamowe w Exchange 2003

Microsoft udostępnił bardziej szczegółowe dane na temat mechanizmów antywirusowych i antyspamowych, jakie mają być zawarte w Exchange Server 2003.

W ramach przedsięwzięcia Trustworthy Copmuting w oprogramowanie serwera wbudowano mechanizmy ochronne, takie jak szyfrowanie, uwierzytelnianie i techniki filtrowania. Ponadto poprawiono ustawienia domyślne, takie jak wyłączanie trybu relay SMTP, i dodano obsługę S/MIME.

Oprócz technologii antyspamowych i antywirusowych wbudowanych w produkt, firma zapowiedziała, że nowy Exchange Server będzie wykorzystywał narzędzia specjalnie przygotowane przez firmy partnerskie, co pozwoli na bardziej elastyczne stosowanie ochrony antywirusowej i antyspamowej.

Oprogramowanie nowego serwera pocztowego, które ma pojawić się w połowie roku, zawierać będzie uaktualniony API, pozwalający firmom partnerskim na dostarczanie komplementarnej technologii antywirusowej. API ma zapewnić rozszerzone możliwości usuwania zainfekowanych wiadomości, skanowanie poczty wychodzącej i wysyłanie informacji zwrotnej, powiadamiającej nadawcę o tym, że jego przesyłka była zainfekowana.

W obszarze walki ze spamem, oprogramowanie serwera zawiera narzędzia, które pozwolą produktom partnerów na skanowanie poczty wchodzącej i przypisywanie wiadomościom punktów określających stopień prawdopodobieństwa, że przesyłka jest spamem.

Co najmniej dwie firmy partnerskie Microsoftu - Brightmail i Network Associates zapowiedziały wsparcie Exchange Server 2003 w swoich produktach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200