Narzędzia SOA z Oracle

W ramach działań zmierzających do zmniejszenia dystansu w dziedzinie architektur zorientowanych usługowo (SOA – Service Oriented Architecture), Oracle udostępnia oprogramowanie oparte na Javie, które ma ułatwiać firmom tworzenie procesów biznesowych wielokrotnego użytku.

Podczas konferencji JavaOne w San Francisco firma potwierdziła zamiar sprzedawania oprogramowania, które obsługuje specyfikację Business Process Execution Language. Wraz z przejętą w czerwcu firmą Collaxa, Oracle uzyskała produkt BPEL Process Manager.

BPEL Process Manager ma umożliwić łączenie różnorodnych aplikacji bez konieczności stosowania specjalistycznych połączeń dla każdego przypadku. Nowa oferta obejmuje otwarty interfejs, może pracować na dowolnym serwerze kompatybilnym z J2EE i jest zbudowana w oparciu o technologie Web services, takie jak Web Services Description Language.

Zobacz również:

Oprogramowania umożliwia automatyzowanie i unifikację procesów biznesowych tak, aby mogły być szybko adaptowane do zmieniających się potrzeb. Na przykład: zaprojektowany dla interakcji z jednym dostawcą system transakcyjny, może być użyty, w istniejącej konfiguracji, do wykonywania takiej samej interakcji z innym dostawcą.

Oracle pozostaje w tyle za dostawcami warstw pośredniczących, takimi jak konkurent na polu ERP - SAP, który ma bardziej zaawansowaną ofertę w postaci narzędzi integracyjnych NetWeaver. SAP jest także współautorem specyfikacji BPEL ( pozostali to: Microsoft, IBM , BEA Systems i Siebel Systems)


TOP 200