Napęd taśmowy Tandberg DLT-V4

Tandberg oferuje czwartą generację napędów serii DLT-Value, zaprojektowanych specjalnie dla segmentu małych i średnich przedsiębiorstw. Urządzenie DLT-V4 zabezpiecza na jednej taśmie DLTtape VS1 do 320 GB skompresowanych danych, przy prędkości przepływu danych do 20 MB/sek.

Napęd taśmowy Tandberg DLT-V4
W porównaniu z napędem DAT72 (skierowanym do tego samego segmentu rynku) Tandberg DLT-V4 oferuje czterokrotnie większą pojemność i trzy razy większą prędkość przepływu danych.

Napęd może być wyposażony w interfejs Ultra Wide SCSI 2 LVD lub S-ATA, co pozwala integrować go z serwerami klasy średniej i podstawowej. Do urządzenia dodawane jest oprogramowanie DLTSage (nadzór, diagnostyka, zarządzanie napędem i taśmami) oraz DLTIce (archiwizacja danych na standardowych mediach taśmowych zgodnie z zasadami technologii WORM).

Tandberg DLT-V4 jest w stanie czytać taśmy zapisane przez wszystkich swoich poprzedników, takich jak napędy DLT1, VS80 oraz VS 160.

Cena rynkowa urządzenia wynosi 800 euro (bez VAT), a pojedynczy nośnik kosztuje 44 euro.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200