Napęd taśmowy Tandberg 220LTO

Tandberg zaprezentował napęd taśmowy o nazwie Tandberg 220LTO. Produkt oparty na technologii LTO pozwala zapisać na jednej kasecie 200 GB danych (po kompresji), realizując to zadanie z szybkością 32 MB/s.

Napęd taśmowy Tandberg 220LTO
Urządzenie pobiera ok. 18 watów mocy i wydziela mało ciepła. Producent zastosował w rozwiązaniu opatentowaną przez siebie technologię Airflow, dzięki czemu urządzenie nie wymaga wentylatora. Napęd jest wyposażony w interfejs Ultra 160 SCSI. Tandberg ujawnił, że pracuje już nad wersją wspierającą interfejs SAS (Serial Attached SCSI).

Używane przez napęd taśmy LTO zawierają 384 ścieżki na dane. Taśma przesuwa się pod głowicą zapisu/odczytu z szybkością 4,2 metra na sekundę (przy samym przewijaniu z szybkością 5 metrów na sekundę), a czas dostępu do każdego pliku zapisanego na kasecie nie przekracza 76 sekund.

Administrator ma do dyspozycji narzędzie bezpieczeństwa Media Management, które sprawdza jakość mediów w czasie wszystkich operacji zapisywania i odtwarzania danych. Dzięki opcji "Tape Alerts" urządzenie generuje automatycznie, po każdorazowej operacji wykonywania kopii zapasowych danych, specjalny raport, który zawiera wskazówki dotyczące stanu mediów.

Rozwiązanie kosztuje 870 euro (plus VAT; zalecana cena dla użytkownika końcowego).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200