Naleśnik od Toshiby

Japoński koncern zaprezentował dziś nowy model notebooka z serii Portégé, oznaczony numerem 2000. Jest to najcieńszy komputer przenośny w ofercie firmy – jego grubość to jedynie 1,9 cm.

Japoński koncern zaprezentował dziś nowy model notebooka z serii Portégé, oznaczony numerem 2000. Jest to najcieńszy komputer przenośny w ofercie firmy (jego grubość to jedynie 1,9 cm). Urządzenie jest też niezwykle lekkie – waży niewiele ponad 1 kg.

Portégé 2000 wyposażony jest w procesor Intel Pentium III, pracujący z szybkością 750MHz, wyświetlacz TFT (thin-film transistor) o przekątnej 12,1 cala, 256 MB pamięci RAM, twardy dysk o pojemności 20 GB oraz wbudowaną kartę sieciową i modem. Urządzenie ma również wbudowany interfejs umożliwiający korzystanie z standardu 802.11b (służącego do bezprzewodowego przesyłania danych), dwa porty USB oraz port podczerwieni. Notebook jest również wyposażony w złącze, umożliwiające korzystanie z kart pamięci Secure Digital.

Zobacz również:

Przedstawiciele firmy mówią, iż dzięki zastosowaniu w Portégé 2000 baterii litowo-polimerowej, urządzenie może bez doładowywania pracować ok. 4,5 godziny. Nowy notebook Toshiby nie jest standardowo wyposażony ani w napęd CD ani DVD – urządzenie te musza być podłączane do jednego z portów USB. Portégé 2000 do sklepów na całym świecie trafi prawdopodobnie na początku lutego. Kosztować ma ok. 2,2 tys. USD.