Nakładka na Excel'a

Nakładka Expert Ease firmy Black Mountain jest zbiorem 15 programów usługowych mających na celu ułatwienie życia użytkownikom wersji 4.0 Excel'a.

Nakładka Expert Ease firmy Black Mountain jest zbiorem 15 programów usługowych mających na celu ułatwienie życia

użytkownikom wersji 4.0 Excel'a.

Za najbardziej atrakcyjne z nowych narzędzi można uznać DataBase Wizard'a (Asystenta Baz Danych), odpowiednika Chart Wizard'a. Użytkownik jest prowadzony za rękę podczas kolejnych kroków definiowania kryteriów i dokonywania wyciągów z bazy danych. Może także korzystać z budowanego przez siebie słownika zapytań i sortować rekordy już po ich wyszukaniu.

Path Finder załatwia korzystanie z okien File Open oraz File Save. Umożliwia on nadawanie nazw plikom lub grupom plików. Podanie takiej nazwy ustawia ścieżkę do właściwej pozycji w drzewie katalogów napędu.

Duża grupa funkcji pozwala na dokonywanie operacji na zaznaczonych grupach komórek: obliczanie sumy, minimum, maksimum lub średniej z zawartości zaznaczonych komórek arkusza, zamiana tekstu na duże/małe litery i wiele innych operacji na tekście. Inne procedury rozszerzają możliwości funkcji Excel'a, ułatwiają jednoczesny druk wielu plików, czy też porządkują okna na ekranie. Ikony nowych narzędzi można dodać do standardowego paska narzędziowego.

Expert Ease 1.01 kosztuje 69,95 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200