Największe awarie w Internecie w 2022 roku

Rok 2022 dobiega końca. Czas podsumować największe awarie usług sieciowy, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy.

Aktualnie nikogo nie dziwi już, że nawet najprostsze usługi są uzależnione od stałego dostępu do sieci. Użytkownicy przyzwyczaili się do korzystania z usług chmurowych, współdzielenia zasobów oraz dysków sieciowych. Wszystkie te usługi są użyteczne i przydatne, ale wystarczy drobna przerwa techniczna w dostępie do sieci np. w serwerowni lub siedzibie firmy, aby jej usługi przestały działać lub działały niepoprawnie. Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy odnotowaliśmy kilka spektakularnych awarii, które ograniczyły dostępność popularnych usług. Dziś przypominamy najważniejsze z nich.

Największe awarie usług sieciowych w 2022 roku
Źródło: Artturi Jalli / Unsplash

Największe awarie usług sieciowych w 2022 roku

Źródło: Artturi Jalli / Unsplash

1. Awaria TikToka 15 września

W połowie września TikTok praktycznie przestał działać. Awarię zgłosiło ponad 300 tysięcy użytkowników z całego świata. Problem został rozwiązany w przeciągu kilku godzin.

Zobacz również:

  • Mozilla stworzyła nową usługę, która usuwa nasze wrażliwe dane z internetu
  • Bezpieczne przeglądanie sieci - najlepsze przeglądarki i ustawienia

2. Awaria Snapchata 12 lipca

W lipcu Snapchat zaliczył prawie czterogodzinny przestój w działaniu usługi na całym świecie. Użytkownicy nie byli w stanie wysyłać nowych zdjęć, ani odtwarzać materiałów zgromadzonych już w usłudze.

3. Reddit 3 kwietnia

Na początku kwietnia przestało działać popularne forum dyskusyjne. Serwis nie był dostępny przez około dwie godziny.

4. Call of Duty 16 sierpnia

W wakacje wielu graczy z Europy miało problem z rozgrywkami sieciowymi w grach z serii Call of Duty. Przez około 4 godziny niedostępne były wszystkie usługi sieciowe powiązane z grami.

5. Twitter 14 lipca

14 lipca 2022 roku Twitter praktycznie przestał działać. Użytkownicy nie byli w stanie załadować tweetów, wysyłać wiadomości, anie przeglądać swojej tablicy.

6. Instagram 14 lipca

Tego samego dnia borykaliśmy się z awarią Instagrama. Kilka godzin po wyłączeniu Twittera na trzy godziny z sieci zniknął kolejny popularny serwis społecznościowy.

7. WhatsApp 25 października

WhatsApp jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów sieciowych na całym świecie. 25 października około 2 miliardy użytkowników nie mogło wysyłać i odbierać żadnych wiadomości. Awaria została usunięta po około 2 godzinach.

8. Spotify 8 marca

Największą awarią usług sieciowych w 2022 roku były problemy ze Spotify 8 marca 2022 roku. Usługa nie działała przez około 2 godziny. Globalna awaria odcięła wszystkich użytkowników od ich piosenek i podcastów.

* Wielkość awarii szacowana na podstawie ilości zgłoszeń na portalu DownDetector.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200