Najważniejszy trend - deduplikacja

Najnowszy raport The 451 Group wskazuje technologię deduplikacji danych jako tą, która zmieni kształt całego rynku ochrony danych. Deduplikacja jest obecnie przyjmowana z otwartymi ramionami przez wszystkie firmy - duże i małe - które cierpią na problem ogromnego przyrostu danych.

Zdaniem analityków z The 451 Group przez ostatnie trzy lata rynek deduplikacji wzrósł ze stanu zerowego do ponad 100 mln USD w 2006 r. (na rok bieżący przewidywany jest obrót na poziomie 260 mln USD). Ciekawą, ale podobno realną prognozą na 2009 r. jest możliwość osiągnięcia sprzedaży na poziomie 1 mld USD, do byłoby dotychczasowym ewenementem na rynku pamięci masowych.

Analitycy grupy 451 zauważają też, że technologia deduplikacji bardzo szybko ewoluuje z "punktowych" produktów do funkcjonalności wdrażanych w bardziej zaawansowane rozwiązania infrastruktury backupowej. Kolejnymi etapami ma być wdrożenie tej technologii w systemy archiwizacji, a być może nawet systemów do bieżącego przetwarzania danych. Największa ewolucja tego rynku ma nastąpić w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200