Najważniejszy bezpośredni przełożony

Instytut Gallupa, jedna z najstarszych na świecie organizacji zajmujących się badaniem opinii społecznej, przeprowadził badania na grupie miliona pracowników. Najważniejszym celem testów było znalezienie czynnika, który jest najważniejszym motywatorem dla pracowników.

Więcej informacji o problematyce zatrudniania nowych pracowników w działach informatycznych firm i instytucji można znaleźć w raporcie Computerworld „Praktyki i staże w IT”, który jest bezpłatnie dostępny do pobrania z serwisu www.computerworld.pl.

Dlatego pytano badanych m.in. o to, czego oczekują od swojego pracodawcy. Respondenci nie wskazywali pieniędzy, awansu, rozwoju czy dobrej atmosfery. Kluczowe okazały się dla nich relacje z bezpośrednim przełożonym. Wyniki badania potwierdziły życiowe doświadczenia pracowników. Dobry przełożony może zawalczyć o premie czy wzrost wynagrodzeń dla swojego zespołu, zadbać o szkolenia albo samodzielnie wspierać rozwój pracowników. Swoją postawą promuje określone zachowania, wpływa na atmosferę, decyduje o urlopach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200