Najtańszy projektor DLP na rynku

Dell wprowadził na polski rynek najtańszy projektor wykonany w technologii DLP. Model 2100MP charakteryzuje się dobrymi parametrami użytkowymi, a jego cena nie przekracza 6500 zł.

Najtańszy projektor DLP na rynku
Urządzenie przeznaczone jest do prowadzenia prezentacji biznesowych. Nie przeszkadza to jednak w użytkowaniu go także w systemie kina domowego.

W projektorze zastosowano najnowszy przetwornik DLP wyposażony w szybkie pamięci DDR (starsze układy bazują na pamięciach SDR). Producent obiecuje kontrast na poziomie 1800:1 oraz maksymalną jasność 1000 ANSI lumenów. Funkcja automatycznej synchronizacji dostosowuje rozdzielczość wyjściową do możliwości urządzenia wejściowego, aż do standardu SXGA+ (1400x1050). Rzeczywista rozdzielczość projektora to SVGA 800x600.

Projektor jest mały i waży tylko 1,8 kg. Ciekawostką jest wyposażenie go w wiele funkcji przydatnych także w kinie domowym. Jedną z nich jest system sprzętowego usuwania przeplotu (progressive scan) dostosowujący się do szybkości ruchu na obrazie, co pozwala na płynne odtwarzanie obrazu wideo.

Minusem jest brak zoomu. Wraz z urządzeniem 2100MP użytkownik otrzymuje cały osprzęt niezbędny do uruchomienia projektora. Lista akcesoriów obejmuje solidną odporną na uderzenia walizkę do przenoszenia urządzenia, wszystkie kable (w tym S-Video, kompozytowy, przejściówkę RGB/komponent, VGA oraz USB). Pozostałe elementy to instrukcja szybkiego uruchomienia projektora oraz pilot zdalnego sterowania (z bateriami).

Żywotność lampy to 2 tys godzin.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200