Najtańsza nagrywarka DVD Sony już w sklepach

Firma Sony wprowadziła do oferty stacjonarną nagrywarkę DVD RDR-GX220. Urządzenie kosztuje 900 zł i może nagrywać filmy na płytach kilku standardów.

Geneza nazwy systemu nagrywania Sony IQ pochodzi z połączenia dwóch angielskich słów: "Intelligent" i "Quality" ("inteligentny" i "jakość"). Rozwiązania zastosowane w systemie IQ gwarantują wysoką jakość przy nagrywaniu i odtwarzaniu z różnych nośników, pozwalają na odtwarzanie programu przed zakończeniem jego nagrania (Chasing Playback), a dzięki graficznemu menu upraszczają obsługę.

Prezentowany model współpracuje nie tylko z płytami DVD+R/+RW, lecz także dwuwarstwowymi nośnikami DVD+R (DL), których maksymalna pojemność 8,5 GB wystarcza na nagranie do 14 godzin filmu. Oprócz wspomnianych nośników do nagrywania i odtwarzania można używać płyt DVD-R/-RW.

Najtańsza nagrywarka DVD Sony już w sklepach

Nagrywarka DVD Sony RDR-GX220

RDR-GX220 ma dwie, bardzo przydatne w trakcie nagrywania funkcje: Chasing Playback, która pozwala na rozpoczęcie odtwarzania programu, zanim zakończy się jego nagrywanie, a druga - funkcja równoczesnego nagrywania i odtwarzania - umożliwiająca odtworzenie z płyty wcześniejszego nagrania, gdy trwa jeszcze rejestracja kolejnego programu z telewizji.

Dla większej wygody i szybkości obsługi, funkcja automatycznego nadawania tytułów programom automatycznie pobiera tytuły z telegazety i nadaje je zarejestrowanym materiałom.

Do zapewnienia stabilności i płynności obrazu filmowego przyczynia się także technologia Precision Cinema Progressive, wyjście komponentowe i 12-bitowy przetwornik pracujący z częstotliwością 108 MHz.

RDR-GX220 jest już dostępny w cenie ok 900 zł.

Najważniejsze cechy:

-Odtwarzanie: CD, CD-DA, CD-R, CD-RW, MP3 (CD-R)

-Odtwarzanie: JPEG

-Odtwarzanie: DVD-Video, DVD+RW, DVD-RW, DVD-R, DVD+R, DVD+R dwuwarstwowe, S-VCD/VCD, DivX

-Nagrywanie: DVD+RW, DVD+R, DVD+R dwuwarstwowe (płyta 8,5 GB)

-Nagrywanie: DVD-RW, DVD-R

-Tryby Precision Cinema Progressive (PCP)

-Wysoka jakość nagrań (500 linii rozdzielczości poziomej w trybie nagrywania przez 3 godziny)

-Odtwarzanie programu przed zakończeniem jego nagrywania (Chasing Playback)

-Automatyczne nadawanie tytułów programom

-Automatyczne dzielenie na rozdziały

-VPS / PDC / ShowView (VIDEO Plus+)

-SmartLink

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200