Najszybszy światłowód w Polsce - łącze 8 Gb/s od Orange

Orange wysuwa się na prowadzenie w kwestii najszybszego łącza konsumenckiego. Wprowadzono ofertę na 8 Gb/s łącze światłowodowe.

Orange w poniedziałek - 18 marca 2024 roku - pochwaliło się modyfikacją oferty. Wojciech Jabłczyński - rzecznik prasowy operatora pochwalił się na mediach społecznościowych nową ofertą.

Światłowód 8 Gb/s od Orange
Źródło: x.com

Światłowód 8 Gb/s od Orange

Źródło: x.com

Wybrani mieszkańcy największych miast w Polsce - Warszawy i Krakowa mogą już zamawiać Orange Światłowód o prędkośći do 8 Gb/s. Usługa dostępna jest dla ponad 800 tysięcy gospodarstw domowych, a do końca roku pojawi się w większej ilości miast.

Zobacz również:

  • Internet 4,5 mln razy szybszy niż przeciętne domowe łącze szerokopasmowe. Przełom na rynku
  • WordPress 6.5 trafia na rynek. Oto 5 najważniejszych zmian

Całość opiera się na technologii XGS-PON, która była wykorzystywana przez Orange w przeszłości. Jej maksimum to 10 Gb/s przepustowości. Aktualnie Orange proponuje łącze o parametrach do 8 Gb/s pobierania oraz 1 Gb/s wysyłania.

Aby skorzystać z tak szybkiego łącza konieczne jest posiadania komputera lub laptopa wyposażonego w złącze 10 Gbps Ethernet, które aktualnie nie jest jeszcze rozpowszechnionym standardem. Większość konsumenckich komputerów posiada złącza Gigabit Ethernet lub 2,5 Gbps Ethernet.

Usługa dostarczana jest z nowym modemem Funbox 10 wyposażonym w łączność bezprzewodową w standardzie Wi-Fi 6E.

Usługa dostępna jest dla nowych klientów przy podpisaniu umowy na 24 miesiące lub czas nieokreślony. Koszt miesięczny zaczyna się z pułapu 200,01 zł miesięcznie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200