Najszybszy komputer

Amerykańska firma Thin-king Machines z Cambridge w stanie Massachusetts doniosła o wyprodukowaniu najszybszego komputera w świecie, oznaczonego symbolem CM-200.

Amerykańska firma Thin-king Machines z Cambridge w stanie Massachusetts doniosła o wyprodukowaniu najszybszego komputera w świecie, oznaczonego symbolem CM-200. Może on wykonywać ponad 9 mld operacji na sekundę i być używany jednocześnie przez 100 operatorów. Pobity został w ten sposób rekord prędkości ustalony przez konkurencyjną korporację INTEL, której komputer Touchstone Delta wykonuje 8,6 mld operacji na sekundę. Komputer CM-200 kosztować będzie około 10 mln USD i może być używany w związku z tym głównie przez agendy rządowe i wielki przemysł. INTEL nie spoczywa jednak na laurach i twierdzi, że będzie w stanie wyprodukować komputer wykonujący 10 mld operacji na sekundę. INTEL oznajmił również, że udało mu się wyprodukować mikroprocesor o największej liczbie tranzystorów - 2,5 mln. Nowa płytka ma symbol I860xp.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200