Najszybsze cyfrówki Ricoha

Podczas kończących się właśnie targów CeBIT w Hanowerze Ricoh zaprezentował dwa nowe aparaty cyfrowe. Głównym atutem modelu Caplio G3 ma być rekordowo niski czas reakcji migawki (0,14 ms), natomiast 2-megapikselowy Caplio RR230 ma być prostym w obsłudze, tanim urządzeniem dla amatorów.

Najszybsze cyfrówki Ricoha
Jak chwali się producent, Caplio G3 charakteryzuje się wyjątkowo krótkim czasem reakcji spustu migawki 0,14 s, pozostawiając daleko w tyle konkurencję w swojej klasie. W praktyce odbywa się to w ten sposób, iż zdjęcia zostają wykonane właściwie w tej samej chwili, w której zostaje naciśnięty spust migawki.

Model Caplio G3 wyposażono w 3,24-megapikselową matrycę CCD, a jak twierdzi producent, dzięki nowemu procesorowi zredukowano wszelkie zakłócenia i smużenie. Ponadto urządzenie zaopatrzono w 3-krotny zoom optyczny i 3,4-krotny zoom cyfrowy odpowiadające skali tradycyjnych aparatów 35-357 mm.

Aparat umożliwia wykonywanie sekwencji zdjęć, wykonywanie zdjęć obiektów z odległości 1 cm (tryb macro) oraz tryb „wysokiej czułości” (high-sensitivity mode). Akumulator litowo-jonowy ma pozwalać na wykonanie 350 zdjęć w normalnym trybie lub aż 3500 w trybie „ekonomicznym” (bez flesza, powiększeń, użycia wyświetlacza LCD w trybie VGA).

Urządzenie dostarczane będzie wraz z kompletem kabli, oprogramowaniem Ricoh Gate, bateriami i polską instrukcją. Dodatkowo można dokupić do niego akumulator, ładowarkę oraz adapter PC.

Najszybsze cyfrówki Ricoha
Caplio RR230 to niewielki aparat dla początkujących fotoamatorów. W tym przypadku producent postawił na prostotę – użytkowania aparatu ma być bardzo uproszczone, włącznie z ułatwioną procedurą przegrywania zdjęć do komputera.

Model ten wyposażono w 2-megapikselową matrycę CCD, 6-krotny zoom i 8 MB pamięć wewnętrzną. Zasilany jest przez baterie lub akumulatorki. W zestawie wraz z aparatem użytkownik otrzymuje komplet kabli, płytkę z oprogramowaniem, baterie, futerał i pasek na rękę.

Obydwa aparaty współpracują z platformami Windows i Mac.

Nowe modele dostępne będą u dystrybutora w kwietniu. Cena modelu Caplio G3 dla odbiorcy końcowego to 1749 zł , a Caplio RR230 – 999 zł.

Dystrybutor:

http://www.alstor.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200