Najprostsza droga do chmury hybrydowej

Jak uprościć IT i skrócić czas osiągnięcia wartości z inwestycji w nowe technologie? Wystarczy wybrać do transformacji centrum danych Lenovo ThinkAgile VX, elastyczne, hiperkonwergentne rozwiązanie oparte na VMware vSAN, które pozwala skoncentrować się na kluczowych wyzwaniach biznesowych, zamiast poświęcać czas i środki na zarządzanie infrastrukturą IT.

Najprostsza droga do chmury hybrydowejInfrastruktura hiperkonwergentna (Hyperconverged Infrastructure, HCI) integruje wszystkie elementy tradycyjnych trójwarstwowych rozwiązań IT – moc obliczeniową, pamięć masową i sieci - w jedną, elastyczną platformę. Można ją szybko wdrożyć, w prosty sposób nią zarządzać a także łatwo skalować. Ze względu na to HCI od kliku lat zdecydowanie zyskuje na popularności zarówno małe jak i największe organizacje wybierają infrastrukturę hiperkonwergentną, żeby obniżać wydatki kapitałowe, dzięki temu, że mogą wykorzystać standardowe serwery x86, nie muszą kupować przewymiarowanych rozwiązań, ponieważ skalowanie ma charakter horyzontalny i nie potrzebują sieci SAN. HCI pozwala zarazem zwiększać wydajność operacyjną i ograniczać ryzyko, ponieważ infrastruktura wykorzystuje architekturę klastrową a wiele czynności wdrożeniowych administracyjnych jest zautomatyzowanych dzięki oprogramowaniu HCI.

Dzięki temu działy IT mogą cieszyć się nie tylko większą wydajnością i dostępnością rozwiązań, ale także podnosić swoją własną wydajność i efektywność w obszarze zarządzania infrastrukturą i oferowania nowych funkcjonalności biznesowych. W konsekwencji mogą natomiast skupiać się na projektach o większej wartości biznesowej i lepiej dostosowywać się do zmieniających się warunków a także oczekiwań biznesu.

Najprostsza droga do chmury hybrydowej


Gotowe urządzenia dla środowiska VMware

W ofercie HCI Lenovo szczególne miejsce zajmuje rozwiązanie zbudowane we współpracy z VMware - Lenovo ThinkAgile VX, które napędzane jest przez VMware vSAN. Na rozwiązanie składa się wstępnie skonfigurowane i przetestowane oprogramowanie działające na wydajnym i niezawodnym sprzęcie serwerowym Lenovo. Wybór Lenovo ThinkAgile VX to najprostszy, najszybszy i najbardziej efektywny ekonomicznie sposób na uruchomienie nowego, hiperkonwergentnego środowiska VMware.

Tradycyjne środowisko VMware składa się z podłączonych do przełączników sieciowych serwerów i pamięci masowej, która komunikuje się z serwerami przy pomocy sieci SAN. Rozwiązanie ThinkAgile VX radykalnie upraszcza to środowisko, ponieważ wszystkie elementy są skonsolidowane na jednej platformie, którą podłącza się do przełączników.

Lenovo ThinkAgile VX to kompletne, oparte na certyfikowanym sprzęcie i oprogramowaniu, które idealnie nadaje się do budowania i rozbudowywania zarówno prywatnych jak i hybrydowych środowisk multi-cloud. Certyfikowane dla VMware vSAN węzły Lenovo ThinkAgile VX eliminują typowe problemy, z jakimi borykaj się zespoły IT budujące infrastrukturę hiperkonwergentną. Wszystkie komponenty tego rozwiązania są certyfikowane, aż po oprogramowanie firmware na dyskach i kartach HBA. Do tego można mieć pewność kolejne aktualizacje tego oprogramowania nie wpłyną na zgodność.

Zamawianie i instalowanie rozwiązań jest maksymalnie uproszczone. Nie ma konieczności jakiegokolwiek montażu czy stosowania niestandardowych procedur. Nie trzeba nic samodzielnie konfigurować, testować, debugować, optymalizować czy walidować. W przypadku ThinkAgile VX wszystkie te czynności są wykonywane na etapie produkcji, zanim sprzęt opuści fabrykę Lenovo.

Do klienta trafia gotowe do uruchomienia rozwiązanie z opcją instalacji i konfiguracji na miejscu przez ekspertów Lenovo.

Jednocześnie całe rozwiązanie jest zarzadzane z poziomu jednego ekranu – to gwarancja skrócenia czasu poświęcanego na administrowanie rozwiązaniem, w szczególności na upgrade’y oprogramowania układowego. Skalowanie mocy obliczeniowej czy pojemności pamięci masowej jest niezwykle proste. Można zacząć od np. 3 węzłów i zwiększać pojemność pamięci masowej w każdym węźle lub dodawać kolejne węzły w celu skalowania wydajności i pojemności.


Fundament dla VDI

Rozwiązanie hiperkonwergentne Lenovo ThinkAgile VX oferuje dużą elastyczność konfiguracji i pojemności pamięci masowej. W szczególności wszystkie systemy są dostępne w konfiguracjach all-flash lub hybrydowych. W efekcie umożliwia to realizację praktycznie każdego scenariusza biznesowego czy technicznego.

Niemniej jednym z pierwszych obciążeń przenoszonych na HCI było i pozostaje nadal VDI, czyli infrastruktura wirtualnych desktopów. Dlaczego? Ponieważ zapewnia odpowiednią szybkość działania i niezawodność dostarczania desktopów do użytkowników końcowych, a zarazem zapewnia uproszczenie operacji IT, automatyzację części zadań wykonywanych przez administratorów.

Co ważne, szczególnie w przypadku VDI, zapewnia nie tylko wysoką wydajność, ale także minimalne opóźnienia, zwłaszcza w okresach szczytowych obciążeń. Wynika to z integracji wszystkich elementów na jednej platformie a także mechanizmów zautomatyzowanego dostrajania pamięci masowej do zmieniającej się sytuacji. Zarazem Lenovo ThinkAgile VX umożliwia granularne skalowanie i płatności, które rosną dopiero wraz ze skalą rozwiązania.

Kompletne rozwiązanie

Lenovo ThinkAgile VX umożliwia uproszczenie infrastruktury IT i obniżenie kosztów dzięki połączeniu preinstalowanego, łatwego w użyciu oprogramowania z wydajnym, niezwykle niezawodnym sprzętem. To jednak nie wszystko. Rozwiązania ThinkAgile VX oferowane są wraz z usługami ThinkAgile Advantage, które przyspieszają wdrożenia i zapewniają tym samym szybszy czas uzyskania wartości. ThinkAgile Advantage to jeden punkt kontaktu dla całego rozwiązania, obejmujący wsparcie na etapie instalacji sprzętu, naprawę w lokalizacji klienta oraz instalację wszystkich części zamiennych. Dostępne są także dodatkowe usługi Lenovo dla centrów danych. Oferta obejmuje cały cykl użytkowania a dzięki wielu elastycznym opcjom może zostać dostosowana do konkretnych potrzeb biznesowych w zakresie poziomu wsparcia czy czasu reakcji. Jak widać to naprawdę kompletne rozwiązanie, które zapewnia szybką i prostą drogę do chmury hybrydowej.


Materiał powstał we współpracy z Lenovo.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200