Najnowszy Firefox włącza domyślnie mechanizm ETP

Mozilla zaczęła zeszłym tygodniu włączać mechanizm kryjący się za skrótem ETP (Enhanced Tracking Protection), który uniemożliwia śledzenie użytkowników używających przeglądarki Firefox.

I tak począwszy od dnia 4-go czerwca nowi użytkownicy przeglądarki – to znaczy ci, którzy pobiorą i zainstalują jej najnowszą wersję oznaczoną numerem 67.0.1 - nie muszą go już włączać, ponieważ jest on od razu aktywowany domyślnie.

Użytkownicy starszych wersji przeglądarki muszą po jej uaktualnieniu i przejściu na najnowszą wersję włączyć samemu mechanizm ETP ręcznie. Mozilla zapowiedziała jednocześnie, że opcja „default-of-on” (która włączy również w takich przeglądarkach mechanizm ETP domyślnie) zostanie użytkownikom udostępniona w nadchodzących miesiącach.

Zobacz również:

  • WordPress 6.5 trafia na rynek. Oto 5 najważniejszych zmian
  • Mobilna przeglądarka Firefox dla urządzeń Android wzbogaci się o setki nowych rozszerzeń
  • Google wzmacnia bezpieczeństwo przeglądarki Chrome

Mozilla wprowadziła jednocześnie do przeglądarki Firefox 67.0.1 kilka nowych ulepszeń zwiększających jej bezpieczeństwo pracy. Jest to np. dodatek Lockwise (menadżer haseł obsługujący desktopy) i rozszerzenie Facebook Container, które blokuje mechanizm śledzący użytkowników korzystających z usług sieci społecznościowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200