Najnowsza wersja Google Chrome na Makach szybsza od Safari

Safari uchodziło za najszybszą przeglądarkę na komputery Mac. Autorskie rozwiązanie Apple zostało pokonane przez najnowszą wersję Google Chrome.

Firma Apple słynie z rewelacyjnego połączenia swojego sprzętu z oprogramowaniem. Gigant z Cupertino posiada pełną kontrolę nad całym procesem produkcyjnym - od pierwszego szkicu urządzenia, poprzez jego system operacyjny, aż do wprowadzenia go do sprzedaży. Z tego względu oprogramowanie Apple działa bardzo wydajnie nawet na starszych komputerach wyposażonych w wolniejsze podzespoły.

Przeglądarka Safari na urządzeniach Apple
Źródło: apple.com

Przeglądarka Safari na urządzeniach Apple

Źródło: apple.com

Przeglądarka Apple Safari, która od kilku lat rozwijana jest wyłącznie na sprzęcie Apple zawsze słynęła z niesamowicie wysokiej wydajności oraz energooszczędności. Komputery przenośne Mac podczas korzystania z przeglądarki Safari działają na jednym naładowaniu nawet o kilka godzin dłużej w porównaniu z przeglądarkami innych firm.

Zobacz również:

  • Co ma wspólnego Apple z grą Tetris?

Safari nadal posiada niesamowicie wysoką efektywność energetyczną, ale w kwestii wydajności przeglądarka została pobita przez swojego największego rywala - Google Chrome.

Z najnowszych testów porównawczych przeprowadzonych z wykorzystaniem narzędzia Speedometr 2.0, przeglądarka Google Chrome jest szybsza od Safari.

Według Google dzięki włączeniu technologii ThinLTO, przeglądarka Google Chrome jest o około 7% wydajniejsza od Apple Safari. Dzięki dodatkowym optymalizacjom przeglądarka Google Chrome jest aktualnie nawet o 15% szybsza od Apple Safari.

Użytkownicy, którzy porzucili stosowanie Google Chrome na rzecz Apple Safari mogą ponownie korzystać z przeglądarki dostarczanej przez wyszukiwarkowego giganta. Należy jednak pamiętać, że Google Chrome nadal zużywa większe ilości energii, co przekłada się na krótszy czas pracy na baterii przenośnych komputerów Mac.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200