Najnowsza technika i technologia

Już po raz 66 spotkali się w Poznaniu producenci najnowszych urządzeń technicznych i autorzy najciekawszych rozwiązań technologicznych z handlowcami i użytkownikami z całego świata.

Już po raz 66 spotkali się w Poznaniu producenci najnowszych urządzeń technicznych i autorzy najciekawszych rozwiązań technologicznych z handlowcami i użytkownikami z całego świata.

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Poznańskie (12-17.06) były pod każdym względem rekordowe. Wzięło w nich udział 3145 wystawców - 1735 krajowych i 1410 zagranicznych - z 28 krajów. Powierzchnia wystawiennicza zwiększyła się o najnowszy pawilon 23 (o powierzchni 33,500 m2), który po raz pierwszy w całości udostępniono wystawcom.

Na 66 MTP swoje wyroby pokazywali przedstawiciele następujących branż: budownictwo, energetyka, elektrotechnika i elektronika, metalurgia, wyroby przemysłu maszynowego, chemia, transport, przemysł precyzyjny oraz optyczny, sprzęt i urządzenia biurowe, surowce i półfabrykaty pochodzenia rolniczego, drewno i papier, a także usługi i dobra niematerialne. Wszystko co było prezentowane w Poznaniu, to bez wątpienia najwyższe osiągnięcia światowej techniki.

Międzynarodowe Targi Poznańskie - to największa impreza tego typu organizowana w Polsce, a jednocześnie jedne z największych w Europie targów dóbr inwestycyjnych. Każdego roku, w czerwcu przyjeżdżają do Poznania przedstawiciele życia gospodarczego i politycznego, pracownicy naukowi i specjaliści różnych branż z całego świata. Tak było i tym razem. Największe ekspozycje przygotowali wystawcy z Niemiec, Francji, Włoch, W. Brytanii, Szwajcarii, Austrii i Szwecji. Nowością było własne stoisko UNIDO - Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Rozwoju Przemysłowego.

W dniu otwarcia MTP niektóre ze stoisk odwiedził premier Polski Waldemar Pawlak w towarzystwie m.in. ministra Współpracy Gospodarczej z Zagranicą Lesława Podkańskiego i innych ministrów oraz członków rządu. Świadczy to jak wielką wagę przywiązuje rząd do promocyjnej, dla polskiego przemyslu i handlu, roli międzynarodowych Targów Poznańskich. Potwierdził to premier W. Pawlak na konferencji prasowej, mówiąc, że ...tegoroczne targi, będące wizytówką polskiej gospodarki są jednocześnie świadectwem jej otwartości na współpracę ze światem. Program "Strategia dla Polski" jest tego dobitnym wyrazem.

Naszych Czytelników z pewnością najbardziej interesuje jak była reprezentowana na targach elektronika i przemysł komputerowy. Otóż firm elektronicznych było bardzo wiele m.in. Elektrim, Alcatel, Meratronik, Andra, ZWUT i Logotec Engineering. Największe stoisko należało do światowego lidera w dziedzinie rozwiązań sieciowych, amerykańskiej firmy AT&T. Oferuje ona usługi i produkty telekomunikacyjne oraz sprzęt sieciowy systemy komputerowe klientom ze sfery biznesu, odbiorcom indywidualnym i agencjom rządowym.

Ponad 20 firm polskich i zagranicznych oferowało urządzenia cyfrowej transmisji danych, a w 92 stoiskach można było zobaczyć i zakupić elementy oraz podzespoły automatyki przemysłowej.

Z firm komputerowych wyróżniało się stoisko Hewlett- Packarda, gdyż był to swoisty "wóz Drzymały", czyli rozkładany pawilon z przyczepy samochodowej. Po rozłożeniu miał on powierzchnię kilkudziesięciu m2, na której mieściło się 8 stanowisk komputerowych i sala wykładowa dla 20 osób. Przeprowadzano w niej seminaria z zakresu różnych programów użytkowych, systemu zarządzania danymi i konstruowania współbieżnego. Prezentacje te cieszyły się dużym zainteresowaniem, tak że trzeba było niemal podwoić ich liczbę.

Nieobecni na targach mogą tylko żałować straconej okazji do zawarcia życiowego kontraktu. Następna okazja dopiero za rok.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200