Najnowsza aktualizacja iOS nie współpracuje z akcesoriami Apple

iOS 16.5 oraz iPadOS 16.5 są niekompatybilne z oficjalnym akcesorium firmy Apple.

W czwartek - 18 maja 2023 roku Apple wydało nowe wersje swoich systemów operacyjnych. Wśród aktualizacji wydano między innymi uaktualnienia do iOS 16.5 oraz iPadOS 16.5. Wsród nowości dodano kartę Sport do aplikacji Apple TV, wprowadzono nowe tapety oraz kilka poprawek znanych błędów. Zaktualizowano również zabezpieczenia po ostatniej aktualizacji Rapid Respond udostępnionej dla iOS 16.4.1.

Przejściówka ze złącza Lightning na złącze USB 3 aparatu

Przejściówka ze złącza Lightning na złącze USB 3 aparatu

Niestety okazuje się, że najnowsze stabilne kompilacje systemów operacyjnych iOS i iPadOS mają problem z kompatybilnością z oficjalnymi akcesoriami firmy Apple. Użytkownicy tabletów iPad i smartfonów iPhone raportują o problemach z działaniem oficjalnego adaptera Apple Lightning - USB 3 Camera Adaptor. To oficjalna przejściówka ułatwiająca przesyłanie zdjęć i nagrań wideo z aparatów cyfrowych na urządzenia firmy Apple wyposażone w złącze Lightning. Adapter współpracuje między innymi ze starszymi modelami iPada Pro. Zawiera on port USB Typu A oraz dodatkowe złącze Lightning do podłączania zasilaczy lub dodatkowych akcesoriów. Sugerowana cena detaliczna przejściówki wynosi aktualnie 239 zł.

Zobacz również:

  • Co ma wspólnego Apple z grą Tetris?
  • iPhone przestaje być wyznacznikiem statusu społecznego
  • Duże zmiany w linii produktowej iPadów po majowej premierze

Po aktualizacji do iOS 16.5 oraz iPadOS 16.5 niezależnie od posiadanego sprzętu nie da się skorzystać z adaptera Apple Lightning - USB 3 Camera. Po podłączeniu do urządzenia nie działa zarówno port USB, jak i dodatkowy port Lightning.

Firma Apple nie wydała oficjalnego oświadczenia w sprawie. Przejściówka w dalszym ciagu jest sprzedawana w oficjalnych kanałach dystrybucji, a gigant z Cupertino testuje już iOS i iPadOS w wersji 16.6. Spodziewamy się wydania iOS 16.5.1 - łatki rozwiązującej wyżej wymieniony problem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200