Najlepszy rok Microsoftu

Odział firmy w 2001 roku finansowym zwiększył obroty o 30% i osiągnął przychody przekraczające 100 mln USD.

Microsoft Polska kończy rok finansowy 2001 (trwający od 1 lipca 2000 do 30 czerwca br.) rekordowymi przychodami ze sprzedaży, sięgającymi ponad 100 mln USD. Według przedstawicieli firmy, był to najlepszy rok w jej dotychczasowej działalności w naszym kraju. "Wyniki Microsoftu w Polsce okazały się jednymi z najlepszych w krajach regionu EMEA. Jedynie Rumunia zanotowała szybszy i bardziej spektakularny wzrost przychodów ze sprzedaży produktów koncernu" - powiedział Tomasz Bochenek, dyrektor generalny Microsoftu w Polsce. Tradycyjnie Microsoft nie podał jednak informacji o zysku wypracowanym przez polski odział.

W minionym roku finansowym firma zanotowała 44% wzrost sprzedaży serwerowych systemów z rodziny Windows oraz 125% wzrost sprzedaży oprogramowania komunikacyjnego Exchange Server. Sprzedaż narzędzi programistycznych zwiększyła się w zeszłym roku o 35%, biurkowych systemów operacyjnych o ponad 30% i aplikacji o 19%. Firma zanotowała 461% wzrost sprzedaży licencji na Microsoft SQL Server.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

W nowym roku finansowym 2002 polski oddział Microsoftu planuje zintensyfikować swoje działania w dziedzinie obsługi dużych korporacji z sektora bankowego i ubezpieczeniowego, telekomunikacyjnego, medialnego oraz administracji publicznej. "W przeciwieństwie do czarnych wizji wielu firm badawczo-analitycznych, Microsoft pozostaje optymistą. Szacujemy, że w nowo rozpoczętym roku finansowym rynek komputerów klasy PC w Polsce wzrośnie ilościowo w granicach 4-8%, a rynek serwerów w przedziale 8-19%", dodał Tomasz Bochenek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200