Najdziwniejsze produkty z tegorocznych targów CES 2023

Targi CES (Consumer Electronic Show) to najważniejsze wydarzenie dla producentów elektroniki użytkowej. Co zaskoczyło nas podczas tegorocznej edycji targów?

CES to trwające cztery dni największe na świecie targi elektroniki użytkowej, które odbywają się rokrocznie w styczniu w Las Vegas. Na targach prezentowane są najnowsze nowinki ze świata nowych technologii. Producenci na wiele miesięcy przed rozpoczęcie CES przygotowują nowe produkty, które w przeszłości wielokrotnie nas zaskoczyły.

NoWatch - smartwatch bez ekranu
Źródło: nowcatch.com

NoWatch - smartwatch bez ekranu

Źródło: nowcatch.com

W niniejszym materiale przedstawiamy najdziwniejsze produkty, które zostały zaprezentowane na CES 2023.

Zobacz również:

  • Podsumowanie IFA 2023 okiem redakcji Computerworld

Piekarnik z funkcją live-streaming

Samsung zdecydował się rozszerzyć portfolio produktów z serii Bespoke. Do rodziny Bespoke Connected Kitchen dołączył piekarnik wyposażony w kamerę, która może na żywo strumieniować obraz z wnętrza piekarnika do aplikacji Samsung SmartThings, która jest hubem urządzeń Smart Home koreańskiego producenta. Dodatkowo piekarnik na podstawie obrazu, czujników rozmieszczonych wewnątrz oraz sztucznej inteligencji poinformuje użytkownika o możliwości spalenia potrawy.

Inteligentna deska do krojenia

Kolejną zaskakującą nowością jest deska do krojenia wyposażona w odłączany wyświetlacz LCD. Producent - firma Blok - uważa, że na niewielkim ekranie urządzenia można oglądać filmy na YouTube, które pomogą w przygotowaniu potraw.

Bezprzewodowy telewizor Displace TV

Fani sprzętu RTV zawsze narzekają na ilość przewodów, które trzeba podłączyć do telewizora lub sprzętu audio. Odpowiedzią na ich problemy jest telewizor Displace TV, który nie posiada żadnych przewodów. Urządzenie zasilane jest zestawem czterech ogniw, które gwarantują do miesiąca czasu pracy. Producent przewidział możliwość wymiany ogniw na żywo - bez konieczności wyłączania telewizora.

Smartwatch bez funkcji zegarka

Nowatch to najnowszy inteligentny zegarek, który nie posiada wyświetlacza umożliwiającego wyświetlanie godziny. Nowatch wedle zamysłu producenta jest nowoczesnym urządzeniem do monitorowania stanu naszego zdrowia bez zbędnych rozpraszaczy w postaci przekazywania powiadomień z telefonu. Niestety zapomniano o kluczowej funkcji zegarka, a więc możliwości wyświetlania czasu.

Samochód zmieniający kolor

Firma BMW na targi CES 2023 przywiozła pojazd, który wyposażono w wiele paneli pozwalających na łatwą zmianę kolorów. Rozwiązanie wykorzystuje 240 ekranów e-ink, którymi pokryto całą karoserię pojazdu oraz koła. BMW i Vision Dee to pojazd koncepcyjny, który nigdy nie trafi do sprzedaży.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200