Najdroższy iPhone z problemami - Apple uspokaja i każe czekać

Posiadacze smartfonów Apple za minimum 7199 zł borykają się z poważnym problemem. Według Apple powinni czekać na aktualizację oprogramowania.

Posiadacze topowych smartfonów Apple w powiększonej wersji - iPhone 14 Pro Max - donoszą o poważnych problemach z wyświetlaczami ich urządzeń, które praktycznie uniemożliwiają korzystanie z telefonu.

iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max
Źródło: apple.com

iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max

Źródło: apple.com

Na reddicie można znaleźć wiele wpisów niezadowolonych posiadaczy modeli 14 Pro Max, którzy informują o wyświetlaniu się poziomych linii na wyświetlaczu. Usterka wygląda na uszkodzenie mechaniczne, ale w praktyce powodowana jest przez niezgodność systemu operacyjnego iOS ze sterownikiem ekranu. Firma Apple wydała oficjalny komunikat prasowy, w którym potwierdza występowanie problemów. Gigant z Cupertino przekazał, że problem leży po stronie oprogramowania. Inżynierowie Apple pracują już nad aktualizacją oprogramowania układowego, która rozwiąże wyżej wymieniony problem.

Zobacz również:

  • Samsung otwiera szampana - sprzedał więcej smartfonów od Apple
  • Apple ostrzega przed szpiegowskim oprogramowaniem działającym podobnie jak Pegasus

Użytkownicy donoszą o liniach, które pojawiają się podczas uruchomienia ekranu. Usterka nie występuje w trybie ciągłym, a pojawiające się linie zmieniają swoje położenie.

Problem z oprogramowaniem występuje nawet po zaktualizowaniu urządzeń do najnowszej wersji iOS 16.2 i przywróceniu urządzenia do ustawień fabrycznych bez późniejszego odtwarzania go z kopii zapasowej.

O usterce ekranu donoszą również nowi użytkownicy, którzy otrzymali smartfony iPhone 14 Pro Max w ostatnim czasie - np. na Święta Bożego Narodzenia.

W części przypadków poza pojawiającymi się poziomymi liniami występuje również nadmierne migotanie wyświetlacza. W chwili obecnej nie wiadomo czy problem dotyczy jedynie ekranów jednego z producentów. W smartfonach z rodziny iPhone 14 stosowane są wyświetlacze produkowane przez LG Display, Samsung oraz BOE.

Chwilowym rozwiązaniem problemu z migoczącym ekranem jest restart telefonu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200