Najbardziej wartościowe spółki świata: Apple znów na czele

Korporacja ma powody do zadowolenia, gdyż ponownie trafiła na szczyt rankingu najcenniejszych spółek notowanych na nowojorskiej giełdzie.

Stało to się w środę, pod koniec dnia, gdy notowania giełdowe pokazały, że Apple wart był 821 mld USD. W tym samym czasie notowania Microsoftu spadły o 1,1% co oznacza, że korporacja z Redmond warta była 813 mld USD i tym samym spadła na drugie miejsce.

Trzecie miejsce w tym rankingu zajmuje obecnie Amazon, którego wartość wynosi 805 mld USD. Warto przypomnieć, że Apple spadł na drugie miejsce – ustępując wtedy pierwszeństwa Microsoftowi - nie tak dawno, bo 3-grudnia zeszłego roku. Wcześniej koronę dzierżył cały czas Apple, a Microsoft był od niego bardziej wartościową korporacją bardzo dawno, bo w 2010 roku.

Zobacz również:

  • Snowflake Polska świętuje trzecie urodziny
  • iPhone 15 z baterią odporniejszą na zużycie
  • C językiem programowania 2023 roku#

Ciekawe jest to, że Apple wrócił na pierwsze miejsce w momencie, gdy przeżywa różnego rodzaju kłopoty, których powodów należy upatrywać ze spadającym popytem na smartfony oraz wojną handlową, jaką USA prowadzi z Chinami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200