Nagrywarka Sony z MP3

W firmie Alstor pojawiły się dwie nowości z dziedziny napędów optycznych -nagrywarka DVD firmy Toshiba o symbolu SD-R5002K oraz przenośny napęd firmy Sony CRX10U-RP, który łączy funkcje nagrywarki CD-RW oraz odtwarzacza MP3.

Nagrywarka Sony z MP3
Tym razem Toshiba zaprezentowała nagrywarkę DVD-RW. SD-R5002K jest kombinacją sześciu urządzeń – oferuje zarówno możliwość nagrywania płyt DVD-R/DVD-RW, CD-R/CD-RW jak i odtwarzania płyt CD/DVD.

Urządzenie nagrywa płyty DVD-R z prędkością 2x, a DVD-RW z prędkością 1x. Natomiast płyty CD-RW wypalane są z prędkością 10x, a CD-R z prędkością 16x. Parametry odczytu to CD-ROM – 40x, DVD-ROM – 12x.

Napędy sprzedawane są z bogatym wyposażeniem. Wśród akcesoriów znajdą się m.in.: 2 płyty CD-R, 2 płyty CD-RW, 1 płyta DVD-R i 1 płyta DVD-RW. Ponadto, w pudełku znaleźć można pakiet oprogramowania WinDVD ver. 4, VOB Instant CD/DVD ver. 6.5 oraz Pinnacle Studio. Cena napędu to 1477 zł netto.

Z kolei miniaturowa nagrywarka Sony to urządzenie wyposażone w system antywstrząsowy, dzięki czemu można go używać jako przenośnego odtwarzacza CD/MP3. Ważną informacją jest to, że jedną z opcji zasilania są baterie.

Model CRX10U-RP zapisuje pytki CD-R i CD-RW z prędkością 4x. Odczyt przebiega z prędkością 6x. Bezpieczeństwo nagrywanych płyt gwarantuje pojemny 8 MB bufor danych. Urządzenie komunikuje się z komputerem za pośrednictwem interfejsu USB 1.1.

W zestawie znajdziemy bogate wyposażenie: słuchawki z potencjonometrem, zasilacz, komplet kabli, komplet oprogramowania dla Windows wraz z WinOnCD, DirectCD, PhotoBase, VideoImpression, Wavelab, DataKeeper oraz dla Mac: Toast, PhotoStudio, Video-Impression, SonicWorx, Retrospect Express. Cena urządzenia to 512 zł netto.

Więcej informacji:

http://www.alstro.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200