Nagrywamy DVD

Komputronik rozpoczął sprzedaż nagrywarki Pioneer DVR-A03 umożliwiającej zapis danych na płytach DVD-R oraz DVD-RW

Komputronik rozpoczął sprzedaż nagrywarki Pioneer DVR-A03 umożliwiającej zapis danych na płytach DVD-R oraz DVD-RW

Urządzenie nagrywa cyfrowy materiał na krążkach optycznych o pojemności 4,7 GB na stronę. Oprócz zapisu płyt DVD combo Pioneera pozwala na tworzenie własnych płyt CD-R/CD-RW. Oferowane prędkości zapisu w zależności od trybu wynoszą: DVD-R 2x, DVD-RW 1x, CD-R 8x oraz CD-RW 4x. Odczyt odbywa się natomiast z prędkościami: DVD-ROM 4x, DVD-R i DVD-RW 2x, CD-ROM 24x , CD-R\CD-RW 16x, CD-Audio 10x oraz Video-CD 4x.

Komunikacja z płytą główną została zrealizowana za pośrednictwem interfejsu ATAPI (Ultra DMA66), co zaowocowało dobrymi parametrami transferu dochodzącymi do 14,9 MB/s w przypadku odczytu DVD-ROM. Średni czas dostępu to 200 ms (DVD-ROM) i 180 ms (CD-ROM). Produkt wyposażono w 512 KB pamięci bufora odczytu i 2 MB bufora zapisu.

Urządzenie objęte jest 12-miesięczną gwarancją a jego cenę ustalono na 3169 zł netto. Czysta płyta DVD-R o pojemności 4,7 GB to wydatek 70 zł netto, natomiast krążek DVD-RW o tej samej pojemności wyceniono na 114 zł netto.

Więcej informacji:

www.komputronik.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200