Nadzór nad kryptowalutami

Polska firma Coinfirm tworzy blockchainową platformę przeciwdziałającą praniu brudnych pieniędzy na rynku kryptowalut.

FOTO: Moose Photos / Pexels

Przedstawiciele Europejskiego Urzędu Policji (Europol) szacują, że rynek kryptowalut służy do wyprania 3-4 mld funtów brytyjskich rocznie. Proceder kwitnie a służby specjalne niewiele są w stanie wskórać. Rozwiązanie problemu stworzyła firma z Polski - Coinfirm, działająca w obszarze technologii blockchain, która jest liderem RegTech - nowej gałęzi obejmującej zastosowanie na rynku kryptowalut technologii regulacyjnych. W jej biurach w Londynie, Warszawie, Toruniu i Tokio pracują eksperci z zakresu technologii blockchain, big data i przeciwdziałania cyfrowej przestępczości.

Coinfirm stworzyło platformę AML (Anti-Money Laundering) do zarządzania ryzykiem i utrzymanie wymogów regulacyjnych. Platforma pozwala zarządzać ryzykiem związanym z transakcjami wykorzystującymi blockchain, usługa jest oferowana w formule Compliance-as-a-Service (CaaS).

Platforma Coinfirm pozwala na analizę transakcji 70% rynku kryptowalut, obsługując Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, NEO, Dash, Hyperledger a także setek tokenów ERC np. GolemProject.
Do analizy jest wykorzystywanych 270 wskaźników, profili ryzyka oraz 150 zaawansowanych algorytmów oceny.

Zobacz również:

  • Aresztowano sprawców zuchwałego włamania do sieci Etherum

Innym produktem Coinfirm jest platforma blockchainowa Trudatum, za pośrednictwem której świadczy instytucjom finansowym usługi weryfikacji autentyczności danych, co pozwala weryfikować całe procesy biznesowe wymagające dokumentowania działań wielu stron. Platforma obsługuje m.in. PKO Bank Polski, gdzie weryfikuje autentyczność dokumentacji bankowej. Platforma monitoruje ponad 500 mln adresów uczestniczących w transakcjach.

Nadzór nad kryptowalutami

Pawel Kuskowski, CEO and Co Founder innowacyjnej firmy Coinfirm

„Doświadczenie zdobyte podczas realizacji projektów z instytucjami finansowymi na całym świecie, dowodzi jak technologia, a także związane z nią aktywa są zintegrowane w regulowanym systemie. Przestrzeganie wymagań w zakresie walki z praniem brudnych pieniędzy okazało się kluczowe w masowym jej wdrożeniu. Co więcej, sama technologia blockchain zmieniła sposób w jaki odbywa się finansowanie walki nieregulowanym obrotem funduszami.

Przez ostatnie 3 lata stworzyliśmy rozwiązanie, które niweluje ryzyko związane z praniem brudnych pieniędzy 90 razy skuteczniej niż odbywa się to w tradycyjnej bankowość”
– mówi Paweł Kuskowski, CEO and Co Founder innowacyjnej firmy Coinfirm.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200