Nadzieja rynku pracy

Informacje, najczęściej dochodzące z rynku pracy, mówią o cięciu wydatków, rezygnowaniu z projektów, zwolnieniach. Tymczasem analitycy twierdzą, że z rynku dochodzą także informacje, które pozwalają zachować pewną dozę optymizmu.

Wbrew ogólnemu trendowi, e-biznes ciągle rozwija się i może liczyć na przyciąganie inwestycji. Dlatego na znaczeniu zyskali specjaliści sieciowi. Ich pensje wzrosły w 2001 roku o 12%, przy ogólnym trendzie do redukcji pensji lub utrzymania ich na poziomie sprzed roku.

Kolejnym przedsięwzięciem, na które nikt nie szczędzi środków, jest zapewnienie bezpieczeństwa sieciowego. Dlatego, specjaliści posiadający wiedzę i umiejętności w zakresie wykrywania infekcji, firewalli, autoryzacji, monitoringu bezpieczeństwa, mogą być pewni, że na rynku pojawi się wiele ofert dla nich. Zainteresowanie firm specjalistami ds. bezpieczeństwa zaowocowało 10% skokiem ich pensji na przestrzeni ostatniego roku.

Zastój na rynku zmusza wszystkich do wysiłku, dlatego zarówno pracownicy jak i pracodawcy powinni wykorzystać ten czas na przygotowanie się na powrót koniunktury.