Nadchodzi płatny Twitter

Twitter opracował płatną wersję swojej usługi, nadając jej niezbyt wyszukaną nazwę Twitter Blue. Usługa ma być dostępna w postaci subskrypcji. Nieoficjalnie wiadomo, że użytkownikowi w USA przyjdzie za nią zapłacić 3 USD miesięcznie. W Polsce ma to być kwota 14 zł.

Twitter

Ponieważ usługa jest płatna, jej użytkownik nie będzie rozpraszany reklamami oraz będzie mieć do dyspozycji szereg nowych rozwiązań. Będzie mógł np. stosować odpowiadający mu kolor interfejsu, kastomizować ikony czy edytować wysłane już wpisy.

Ma tez pojawić się bardzo ciekawa opcja "Undo Tweet” (cofanie wpisów). Po kliknięciu przycisku akceptującego publikację na ekranie pojawi się licznik czasu (odmierzający np. 30 sekund). Jeśli w ciągu tych 30 sekund użytkownik rozmyśli się i zdecyduje, że chce anulować wpis, może to zrobić zanim ktokolwiek zdąży go przeczytać.

Zobacz również:

  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera

Użytkownik będzie też mieć możliwość przeglądania bardzo długich wątków, na co pozwoli praca w trybie czytnika. Przekonamy się, jak taki tryb działa dopiero wtedy, gdy usługa wkroczy oficjalnie do internetu. A na ten moment trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200