Nadchodzi Newkia – nowe oblicze Nokii?

Jeden z byłych dyrektorów zarządzających fińskiej firmy nie chce się poddać i zamierza zaistnieć na rynku telefonów komórkowych. Zakłada w tym celu nową firmę o nazwie łudząco podobnej do Nokii.

Nadchodzi Newkia – nowe oblicze Nokii?

www.newkia.com

Newkia – tak nazywa się nowa firma byłego CEO Nokii na region Azji i Pacyfiku, Thomasa Zilliacusa. Została założona dokładnie w tym samym dniu, w którym Microsoft ogłosił przejęcie Nokii, a w jej planach jest oczywiście tworzenie telefonów komórkowych. I tu ciekawostka, Newkia tworzyć ma urządzenia działające nie pod kontrolą systemu Windows Phone, a systemu operacyjnego Android.

Póki co na temat Newkii nie można jeszcze napisać zbyt dużo. Zilliacus ujawnił jedynie, że już udało mu się zatrudnić kilku byłych pracowników Nokii. Zamierza także utrzymywać dział R&D w Finlandii, choć sama Newkia swą siedzibę ma w Singapurze. Firma chce jeszcze w tym roku rozpocząć sprzedaż swojego pierwszego telefonu. Wiadomo, że będzie on przede wszystkim skierowany do odbiorców mieszkających w Azji, choć nie wyklucza się planów sprowadzenia go również do USA.

Zobacz również:

  • Telegram chce, aby z jego usługi zaczął korzystać biznes
  • Nokia rozszerza produkcję w USA

Do publicznej wiadomości nie podano jakichkolwiek szczegółów związanych ze specyfikacją techniczną urządzenia. Nie ujawniono również jego nazwy. Warto zresztą przy tym wspomnieć, że Newkia nie posiada jeszcze własnego logo. Może mieć również problem z zarejestrowaniem firmowej strony internetowej. Pewne jest więc jedno, firma ma bardzo ambitne plany i niewiele czasu na ich zrealizowanie. 

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200