Nadchodzą nowe komputery Apple - MacBook Air, Mac Pro i iMac

Apple pracuje aktualnie nad trzema urządzeniami. Dwa z nich będą zupełnie nowymi konstrukcjami, a jeden doczeka się aktualizacji podzespołów.

Firma Apple zaprezentowała niedawno nowe komputery przenosne. Pod koniec 2022 roku otrzymaliśmy zupełnie nowego MacBooka Air oraz zaktualizowanego, 13-calowego MacBooka Pro. Oba urządzenia wyróżniają się układem Apple M2. Na początku 2023 roku do gamy modelowej dołączyły 14 i 16 calowe MacBooki Pro z procesorami Apple M2 Pro/Max oraz Mac mini wyposażony w układ M2 lub M2 Pro.

Nadchodzi nowy sprzęt od Apple
Źródło: Mahmur Marganti / Unsplash

Nadchodzi nowy sprzęt od Apple

Źródło: Mahmur Marganti / Unsplash

Według znanego analityka Apple - Ming Chi Kuo to nie koniec nowości. Apple przygotowuje kolejne trzy urządzenia, które ujrzą światło dzienne w 2023 roku.

Zobacz również:

  • iPhone 15 najszybciej taniejącym smartfonem od Apple w historii
  • Trzy lata nowego iMaca, a większego AiO nadal nie pokazano
  • To nie MacBook Air M3 jest dużą nowością w linii komputerów Mac

Pierwsza z nowości to w zasadzie aktualizacja. Mowa o nowym iMacu, który otrzyma zaktualizowany procesor. Mówi się, że będzie to pierwszy komputer wyposażony w układ Apple M3. Reszty zmian nie przewidziano. Urządzenie wykorzysta kadłubek, który znamy od 2021 roku. Możliwe, że pojawi się w nowych wersjach kolorystycznych i dostanie pomniejsze aktualizacje, ale o rewolucji nie ma mowy.

Kolejną nowością jest większy MacBook Air. Po raz pierwszy w historii firma Apple ma zaoferować swojego ultrabooka z ekranem o przekątnej większej, niż 13 cali. Nowa konstrukcja ma zaoferować 15-calowy panel i będzie dedykowana dla mniej wymagających użytkowników, którzy poszukują większego laptopa ze stajni Apple. Prawdopodobnie będzie to jeden z najlepiej sprzedających się i najbardziej uniwersalnych laptopów Apple. Komputer wyglądać będzie tak samo jak 13,6-calowy model. Identyczna będzie również specyfikacja techniczna.

Ostatnią nowością ma być pierwszy Mac Pro oparty na układzie Apple Silicon, a więc najwydajniejszy komputer w portfolio Apple skierowany dla najbardziej wymagających konsumentów i odbiorców instytucjonalnych. Niestety w dalszym ciągu brak informacji o większym komputerze All-in-One. Po wycofaniu iMaca 27 w 2022 roku w gamie produktowej brakuje tego typu urządzenia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200