Nachodzi bardzo duży iPad Pro z ogromnymi możliwościami

Nadchodzący tablet będzie wydajniejszy od niejednej stacji roboczej.

Od momentu debiutu pierwszych tabletów Apple z procesorami Apple Silicon iPady są wydajniejsze od wielu nowoczesnych komputerów przenośnych i stacjonarnych. Chipy Apple M1/M2 zapewniają niesamowita wydajność, która do niedawna zarezerwowana była dla najwydajniejszych komputerów.

iPad Pro z procesorem Apple M2
Źródło: apple.com

iPad Pro z procesorem Apple M2

Źródło: apple.com

Aktualnie w Cupertino trwają prace nad nowym tabletem z serii iPad Pro, który zaoferuje nie tylko wydajniejsze podzespoły, ale również odświeżony design.

Zobacz również:

Po pięciu latach od premiery przełomowego iPada Pro 2018 firma Apple prawdopodobnie zaoferuje jeszcze większy tablet z ekranem o przekątnej 14,1-cala, który dzięki procesorowi Apple M3 pozwoli na podłączenie dwóch ekranów 6K/60 Hz w tym samym czasie.

Odświeżony iPad Pro ma pojawić się na rynku w przyszłym roku, co jest zgodne z informacjami o planowanej premierze procesora Apple M3, która ma odbyć się na początku 2024 roku.

iPad Pro z nowym układem otrzyma możliwość łączności z urządzeniami z wykorzystaniem Thunderbolt 4 wraz z podwójnym wyjściem wideo. Dzięki temu podobnie, jak najnowsze MacBooki Pro możliwe będzie korzystanie z trzech ekranów w tym samym czasie - wbudowanego oraz dwóch zewnętrznych o rozdzielczości do 6K z 60 Hz odświeżaniem. Wszystko dzięki wydajniejszemu układowi graficznemu.

Aktualnie iPad Pro z procesorem Apple M2 pozwala na podłączenie jednego zewnętrznego ekranu o rozdzielczości 6K z zachowaniem 60 Hz częstotliwości odświeżania.

Nowy model zastąpi na rynku 12,9-calowego iPada Pro z procesorem Apple M2.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200