Na rynku wyświetlaczy powstała nowa, potężna spółka joint-venture

Sharp i NEC ogłosiły wspólne przedsięwzięcie joint-venture, w ramach którego przystąpią do projektowania i produkcji wyświetlaczy kolejnej generacji. Będą to urządzenia wspierające rozdzielczość 8K oraz technologię 5G. Tym samym na rynku tym pojawi się wkrótce gigant technologiczny, który zmieni diametralnie jego oblicze.

Obie firmy podały tę wiadomość przedwczoraj, nie ujawniając jednak na razie żadnych szczegółów finansowych całego przedsięwzięcia. Pewne informacje dotyczące tej transakcji są jednak znane.

I tak umowa przewiduje, że NEC przeniesie 66% proc. swoich udziałów do firmy NEC, zachowując dla siebie pakiet mniejszościowy w wysokości 34%. Wiadomo też, że produktu wytwarzane przez nową spółkę joint-venture będą nosić logo firmy NEC i będą oferowane w jej kanałach sprzedaży.

Zobacz również:

  • Avi Wigderson zdobywa Nagrodę Turinga za prace nad losowością obliczeniową

Firmy twierdzą, że przedsięwzięcie pozwoli im wykorzystać swoje mocne strony i zaspokoić potrzeby ich globalnych klientów. Zarówno Sharp (który ma swoją centralę w Osace), jak i NEC (z kwaterą główną w Tokio), są ważnymi graczami na rynku wyświetlaczy i analitycy mówili od dawna, że przygotowują się do wprowadzenia na rynek wyświetlaczy kolejnej generacji, które będą w stanie nie tylko wspierać wysoką rozdzielczość 8K, ale również obsługiwać strumienie danych multimedialnych przesyłane przez szybkie połączenia 5G.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200