Na rynek rozwiązań bezpieczeństwa klasy enterprise wchodzi nowy podmiot

Fuzja dwóch znaczących na rynku producentów rozwiązań zapewniających systemom IT bezpieczeństwo, stała się faktem. Konsorcjum STG (Symphony Technology Group) poinformowało wczoraj o zakończeniu operacji przejęcia firmy FireEye i połączenia jej z należącej do niego firmy McAfee Enterprise.

Foto: Karolina Grabowska/Pexels

Wartość transakcji wynosi 1,2 mld USD. Należy przypomnieć, że firma McAfee zdecydowała się sprzedać w marcu tego roku konsorcjum STG za kwotę 4 mld USD swój dział projektujący rozwiązania przeznaczone dla przedsiębiorstw. Sama ogłosiła, że zajmie się teraz wyłącznie rozwiązaniami zapewniającymi bezpieczeństwo komputerom konsumenckim.

Po połączeniu się McAfee Enterprise z FireEye, na rynku pojawia się nowy podmiot zatrudniający 5 tys. pracowników, z którego usług korzysta na całym świecie ponad 40 tys. klientów i którego roczny przychody zamyka się kwotą prawie 2 mld USD.

Zobacz również:

  • Sztuczna inteligencja zmieni sektor finansów i ubezpieczeń
  • Ta fuzja może zmienić obraz rynku pamięci NAND/flash
  • Broadcom coraz bliżej sfinalizowania transakcji przejęcia firmy WMware

CEO nowo powstałej firmy, Bryan Palma, zapowiedział, że zespoły McAfee Enterprise i FireEye zajmą się przede wszystkim opracowaniem zintegrowanej platformy bezpieczeństwa, która będzie bazować na takich technologiach, jak sztuczna inteligencja, maszynowe uczenie i automatyzacja.

Obie firmy zakończą rok podatkowy pod starymi nazwami McAfee Enterprise i FireEye, a dopiero potem zapadnie decyzja dotyczącej nowe nazwy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200