Na razie koniec z nowymi wersjami mySAP ERP

Niemiecki SAP ma nadzieję dzięki temu uprościć proces uaktualniania swojego systemu ERP. Do tej pory firma mniej więcej co dwa lata wypuszczała na rynek nową jego wersję, której instalacja stawała się de facto nowym projektem wdrożeniowym. Od teraz nowa funkcjonalność będzie dostarczana klientom w postaci wypuszczanych na rynek co trzy do sześciu miesięcy niewielkich komponentów. Będą one uzupełniały podstawowy system mySAP ERP 2005, który pojawił się na rynku w lipcu br. i ma pozostać jako wersja bazowa aż do 2010 r.

"Nie będzie mySAP ERP 2006 czy 2007. Nie ma więc powodu czekać na żadną kolejną wersję naszego rozwiązania" - mówi Peter Graf z SAP. Pierwsze nowe komponenty do mySAP ERP 2005 pojawią się do grudnia br. Towarzyszyć im będzie odpowiednia dokumentacja umożliwiająca użytkownikom samodzielną instalację. Zasady licencjonowania i wyceny pozostaną takie same, uzależnione od liczby użytkownikom.

SAP zamierza udostępnić bazę nowych komponentów, z której użytkownicy będą mogli wybierać do instalacji interesujące ich programy. Udostępni również narzędzia współpracy umożliwiające klientom dzielenie się wiedzą i doświadczeniami z instalacji.

Nowa strategia SAP może popchnąć wielu klientów do migracji do mySAP ERP 2005. Wielu z nich do tej pory korzysta z SAP R/3, obawiając się kosztownej i kłopotliwej migracji i jednocześnie zastanawiając się nad tym, czy warto w ogóle migrować, skoro lada moment może ukazać się nowsza wersja.

Na razie żaden inny dostawca systemów ERP nie zaoferował klientom podobnie elastycznej strategii uaktualniania swojego oprogramowania.