Na polski rynek wszedł nowy mobilny router firmy AVM

Firma AVM wprowadziła do oferty nowy mobilny router noszący nazwę FRITZ!Box 6820 LTE. Jest to pierwszy model routera z rodziny FRITZ!Box obsługujący połączenia LTE (4G) i UMTS (3G). Dzięki niewielkim rozmiarom urządzenie nadaje się zarówno do zastosowań stacjonarnych, jak i mobilnych.

Router działa automatycznie. Oznacza to, że jeśli występują problemy z połączeniem w standardzie LTE/4G, router automatycznie wybiera najszybszą dostępną technologię (3G/2G). Gigabitowy LAN i interfejs bezprzewodowy w standardzie N o przepustowości do 450 Mbit/s w paśmie 2,4, w które wyposażony jest FRITZ!Box 6820 LTE, umożliwiają realizację wielu scenariuszy sieciowych.

Router wspiera dodatkowe funkcje, takie jak firewall, kontrolę rodzicielską i bezprzewodowy dostęp dla gości, nie pomijając dostępu zdalnego, VPN i wielu innych.

Zobacz również:

  • Netgear wkracza z Wi-Fi 7 dla klientów biznesowych

Urządzenie może obsługiwać transmisję w sześciu zakresach LTE (4G) i trzech UMTS (3G) wraz z roamingiem. Wbudowany w router modem LTE (4G) należy do 4 kategorii (CAT 4 FDD) i obsługuje wszystkie pasma częstotliwości radiowej, wykorzystywane do transmisji w tej technologii na terenie Europy.

FRITZ!Box 6820 LTE działa pod kontrolą firmowego systemu operacyjnego FRITZ!OS 6.50, który jest cały czas aktualizowany. Warto tez wspomnieć o usłudze MyFRITZ i aplikacji MyFRITZ!App, dzięki którym użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do swoich danych z każdego miejsca na świecie.

Wielofunkcyjny router FRITZ!Box 6820 LTE jest już dostępny. Kosztuje 899,00 z, a PLAY ma go w ofercie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych we wszystkich dostępnych planach taryfowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200