NWA3000-N: hybrydowe punkty dostępowe firmy ZyXEL

ZyXEL wprowadził na rynek nowe punkty dostępowe należące do linii NWA3000-N. Urządzenia (dedykowane dla użytkowników biznesowych) wykorzystują technologię 802.11a/b/g/n (transmitując dane drogą radiową z szybkością do 300 Mb/s) oraz wspierają hybrydową funkcję, której producent nadał nazwę "trzy tryby w jednym".

Urządzenie może działać jako samodzielny punkt dostępowy; jako punkt dostępowy zarządzany centralnie; a także jako kontroler sterujący grupą wybranych przez administratora punktów dostępowych. Standardowo urządzenie pracuje jako zwykły punkt dostępowy. Jednak można go skonfigurować, tak aby był podporządkowany kontrolerowi, bądź aby sam pełnił rolę kontrolera. ZyXEL NWA3000-N może wtedy sterować 24 punktami dostępowymi i obsługiwać 300-500 użytkowników.

NWA3000-N posiada też wbudowany serwer RADIUS (spełniający funkcje kontroli dostępu) i wspiera standard IEEE 802.3az, znany jako EEE (Energy Efficiency Ethernet). Urządzenie jest odporne na uszkodzenia i wysoką temperaturę, gdyż jest zbudowane z materiału LSZH (Low Smoke Zero Halogen).

Zobacz również:

  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie
  • Cisco i Intel usprawnią jakość połączeń Wi-Fi
  • Zyxel likwiduje podatności wykryte w kilku swoich produktach

Produkt jest dostarczany w kilku wersjach i w zależności od wersji jest przeznaczony do instalacji wewnętrznej lub zewnętrznej. I tak użytkownik ma do dyspozycji model NWA3160-N (wyposażony w jeden układ radiowy), NWA3560-N (wyposażony w dwa układy radiowe) oraz NWA3550-N (do instalacji na zewnątrz, wyposażony w dwa układy radiowe).

Sugerowana cena netto dla końcowego odbiorcy za model NWA3160-N wynosi ok. 1200 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200