NVIDIA zaprezentowała systemy H100 and Quantum-2

Na konferencji SC22NVIDIA ogłosiła szerokie zastosowanie swoich procesorów graficznych H100 Tensor Core nowej generacji oraz pasma Quantum-2 InfiniBand , w tym nowych ofert w chmurze Microsoft Azure i ponad 50 nowych systemów partnerskich w celu przyspieszenia odkryć naukowych.

Foto: NVIDIA

Partnerzy NVIDIA opisali nowe oferty na konferencji SC22, podczas której firma udostępniła ważne aktualizacje swoich bibliotek akceleracyjnych cuQuantum, CUDA® i BlueField® DOCA™ oraz ogłosiła wsparcie dla swojej platformy symulacyjnej Omniverse™ w systemach opartych na procesorach NVIDIA A100 i H100. Także partnerzy firmy zaprezentowali swoje nowe oferty.

H100, Quantum-2 i aktualizacje bibliotek są częścią platformy HPC NVIDIA —pełnego stosu technologicznego z procesorami, procesorami graficznymi, jednostkami DPU, systemami, rozwiązaniami sieciowymi oraz szeroką gamą oprogramowania AI i HPC — które umożliwiają zwielokrotnienie przyspieszenia pracy na potężnych systemach, lokalnie lub w chmurze.

Zobacz również:

  • Superkomputer do obliczeń AI od Nvidia
  • Większa wydajność nie oznacza większego TCO
  • Jak Satya Nadella doprowadził Microsoft do wartości rynkowej 3 bilionów dolarów

„AI odkrywa na nowo metodę naukową. Ucząc się na podstawie danych, sztuczna inteligencja może przewidywać niewiarygodnie złożone działania natury, od zachowania cząstek plazmy w reaktorze do syntezy jądrowej po wpływ człowieka na regionalny klimat w przyszłości” — powiedział Jensen Huang, założyciel i dyrektor generalny firmy NVIDIA. „Dostarczając uniwersalną naukową platformę obliczeniową, która przyspiesza zarówno pryncypialne metody numeryczne, jak i metody sztucznej inteligencji, dajemy naukowcom instrument do dokonywania odkryć, które przyniosą korzyści ludzkości”.

Jako pierwsza oferuje NVIDIA Quantum-2 do obciążeń HPC zaoferuje platforma Azure. Jak na tej samej konferencji powiedział Nidhi Chappell, dyrektor generalny Azure AI Infrastructure w Microsofcie, „Przyszłość transformacyjnych technologii korporacyjnych, takich jak sztuczna inteligencja i HPC, leży w platformach chmurowych nowej generacji, takich jak Microsoft Azure, gdzie innowatorzy mają możliwość wprowadzenia nowej ery przełomów technologicznych. Platforma sieciowa NVIDIA Quantum-2 InfiniBand wyposaża platformę Azure w przepustowość światowej klasy centrum superkomputerowego, dostępnego w skali chmury i na żądanie, a także umożliwia badaczom i naukowcom korzystającym z platformy Azure osiąganie celów ich życia”.

Wśród partnerów NVIDDII, którzy włączenie H100 do swojej oferty znalazły się ASUS, Atos, Dell Technologies , INGRASYS, GIGABYTE , Hewlett Packard Enterprise , Lenovo, Penguin Solutions , QCT i Supermicro. Do każdego procesora graficznego H100 PCIe dołączona jest pięcioletnia licencja na NVIDIA AI Enterprise (natywny pakiet oprogramowania chmurowego, który usprawnia rozwój i wdrażanie sztucznej inteligencji).

Aby przyspieszyć odkrycia naukowe, f NVIDIA wydała ważne aktualizacje swoich bibliotek akceleracji CUDA, cuQuantum i DOCA:

Biblioteki NVIDIA CUDA zawierają teraz wielowęzłowe rozwiązanie Eigensolver z wieloma procesorami graficznymi, umożliwiające niespotykaną dotąd skalę i wydajność dla wiodących aplikacji HPC, takich jak VASP, pakiet do podstawowych obliczeń mechaniki kwantowej.

Zestaw deweloperski oprogramowania NVIDIA cuQuantum do przyspieszania przepływów pracy w obliczeniach kwantowych obsługuje teraz przybliżone metody sieciowe tensorowe. Pozwala to naukowcom symulować dziesiątki tysięcy kubitów, a także automatycznie włącza obsługę wielu węzłów i wielu procesorów graficznych do symulacji kwantowych z niezrównaną wydajnością przy użyciu urządzenia cuQuantum.

NVIDIA DOCA, pakiet SDK dla otwartej chmury i platforma akceleracji dla jednostek DPU NVIDIA BlueField, obejmuje zaawansowane możliwości programowania, zabezpieczenia i funkcje wspierające nowe przypadki użycia pamięci masowej.

Biblioteki te umożliwiają naukowcom skalowanie na wielu serwerach i wyposażają je w ogromny wzrost wydajności, aby napędzać odkrycia naukowe. Biblioteki akceleracyjne NVIDIA HPC są dostępne na wiodących platformach chmurowych AWS, Microsoft Azure i Oracle Cloud Infrastructure.

Również na SC22 NVIDIA ogłosiła, że informatycy będący zarazem naukowcami mogą korzystać z NVIDIA Omniverse w systemach NVIDIA A100 i przyszłych systemach NVIDIA H100.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200