NVIDIA dla Intela?

Jak donosi Reuters koncern Intel prowadzi rozmowy w sprawie zakupu znanego dostawcy układów graficznych - kalifornijskiej firmy NVIDIA. Potencjalna transakcja byłaby odpowiedzią na przejęcie ATI przez AMD.

NVIDIA dla Intela?
O takim scenariuszu mówiło się od wielu tygodni. Doniesienia o możliwym przejściu NVIDIA Corporation w ręce Intela pozostają nadal w sferze spekulacji. Jak dotąd strony nie potwierdziły informacji o prowadzonych negocjacjach. Na Wall Street panuje jednak przekonanie, że transakcja jest wysoce prawdopodobna.

Specjalizująca się w układach graficznych NVIDIA działa od 1993 r., zatrudnia ok. 3 tys. osób i ma swoją centralę w Santa Clara w Kalifornii. Firma jest czołowym producentem układów GPU (graphics processing unit). Znana jest przede wszystkim z takich linii produktowych jak GeForce oraz GoForce (układy graficzne dedykowane do urządzeń przenośnych). Według nieoficjalnych informacji przejęcie NVIDIA Corporation może kosztować Intela ok. 14 mld USD.

Czytaj także:

Graficzna rewolucja w stacjach roboczych?

AMD bierze grafikę

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200