NVIDIA Tegra 2 z obsługą 3D. Tegra 3 z czterema rdzeniami

NVIDIA Tegra 2 ledwie zadomowiła się w małych urządzeniach przenośnych a już pojawiają się doniesienia o jej kolejnej wersji. Odświeżony chip byłby taktowany na 1,2 GHz. NVIDIA szykuje także procesor Tegra 3, który ma być jeszcze szybszy.

Serwis TechEye dotarł do jeszcze niepotwierdzonych informacji o odświeżeniu linii dwurdzeniowych procesorów NVIDIA Tegra 2. Nowa linia ma się nazywać Tegra 2 3D i ma trafić do produkcji jeszcze w tym kwartale.

Według schematu, w którego posiadanie wszedł TechEye nowe procesory będą nieco szybsze. Ich taktowanie zwiększy się z obecnego 1GHz na 1,2GHz. Najważniejszą zmianą ma być obsługa ekranów 3D, które już w tym roku maja znaleźć się w smartfonach i tabletach.

Zobacz również:

  • HPE i NVIDIA łączą siły w pracy nad rozwiązaniem genAI

Ekrany te będą zbliżone funkcjonalnością do tego z konsoli Nintendo 3DS. Użytkownik będzie doświadczać stereoskopowego efektu 3D bez potrzeby zakładania specjalnych okularów.

Pierwsze urządzenia wykorzystujące nowe procesory NVIDIA Tegra 2 3D mają się pojawić na rynku już latem tego roku.

Tegra 3 z czterema rdzeniami!

Serwis Bright Side Of News* zaprezentował natomiast informacje o procesorze NVIDIA Tegra 3. Ma to być pierwszy czterordzeniowy procesor dla urządzeń przenośnych. Jego taktowanie wyniesie 1,5 GHz. Tegra 3 posiadać ma też do trzech razy szybszą grafikę. Co więcej, procesor ma umożliwić wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1920x1200 oraz odtwarzanie filmów w jakości Blu-ray.

Tegra 3 raczej nie zadomowi się na rynku wcześniej niż w przyszłym roku. Ze slajdu prezentującego nowość wynika, że pierwsze testowe procesory pojawią się w ostatnim kwartale 2011 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200