NSN dostarczy Internet do luksusowych pociągów

Firma podpisała umowę z austriacką siecią kolei WESTbahn. Zapewni dostęp do szerokopasmowego Internetu w pociągach i usprawni funkcjonowanie kolei.

Pasażerowie korzystający z luksusowych ekspresów WESTbahn na trasie Salzburg-Wiedeń jeszcze przed końcem 2011 roku uzyskają dostęp do zawsze aktywnego, szerokopasmowego Internetu oraz innych usług sieciowych. Austriacki operator połączeń kolejowych zlecił grupie Nokia Siemens Networks wyposażenie siedmiu nowych, dwupoziomowych pociągów w szybki internet. Dostęp do sieci szerokopasmowej umożliwi też monitorowanie pociągów i urządzeń pokładowych, co zwiększy poziom wsparcia operacyjnego.

"Zapewnienie naszym pasażerom większego komfortu podróży jest dla nas najważniejszym priorytetem, a udostępnienie w naszych składach szerokopasmowego internetu, wraz z innymi usługami online, dodatkowo podniesie jakość naszych usług" - powiedział Thomas Baierl, CIO w WESTbahn Management GmbH. Dzięki szybkiemu dostępowi do sieci konduktorzy będą mogli sprzedawać bilety w pociągu, gdyż zastosowane technologie umożliwią podłączanie urządzeń drukujących bilety do centralnego serwera.

Podpisana umowa przewiduje dostarczenie przez Nokia Siemens Networks kompletnego centrum obsługi sieci, dzięki któremu WESTbahn będzie mógł śledzić swoje pociągi za pomocą GPS, kontrolować działanie urządzeń pokładowych i monitorować połączenie pociągu z siecią stacjonarną w celu zapewnienia najlepszego w swojej klasie poziomu usług. Przedsiębiorstwo zintegruje to rozwiązanie ze stacjonarnym centrum danych, umożliwiając dostęp do informacji w czasie rzeczywistym oraz zapewni usługi operacyjne i konserwacyjne.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200