NPE Team ma przywrócić zaufanie użytkowników do Facebooka

Facebook powołał w ostatnich dniach do życia nową grupę roboczą noszącą nazwę NPE Team, która zajmie się projektowaniem aplikacji i usług bazujących na najnowszych technologiach. W opinii analityków korporacja chce w ten sposób zdywersyfikować swoje produkty mając nadzieję, że odbuduje to zaufanie użytkowników do tej największej na świecie społecznościowej sieci.

Grupa NPE Team planuje wprowadzić na rynek w nadchodzących tygodniach wiele nowych aplikacji i usług. Jest przy tym bardzo samokrytyczna gdyż poinformowała, że z racji tego iż jest to wysoce eksperymentalny zespół, na początku jego działalności można oczekiwać jak to określono „wielu niepowodzeń”. Jest to wysoce prawdopodobne z racji tego, że grupa NPE Team zamierza działać nowatorsko i testować szereg nowych pomysłów i następnie wdrażać te, które zyskają uznanie w oczach użytkowników.

Facebook zaczął dywersyfikować swoje produkty wcześniej, sięgając po szereg nowych technologii, które zostały wprowadzone do takich aplikacji, jak Instagram i WhatsApp. Zespół NPE Team ma kontynuować tę strategię będąc jednak świadomy tego, że niektóre rozwiązania mogą się nie przyjąć, tak iż trzeba będzie z nich szybko zrezygnować. Te natomiast, które spotkają się z życzliwym przyjęciem użytkowników, zawitają na stałe do wielu firmowych usług i aplikacji.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200