NETASQ oferuje nowy firmware dla UTM, który zawiera filtr URL w chmurze

NETASQ udostępnił nowy firmware 9.1 dla swoich rozwiązań UTM, przeznaczonych do ochrony sieci firmowych. Firma twierdzi, że nowy firmware zwiększa wydajność silnika IPS w jej urządzeniach o 35%, głównie dzięki optymalizacji kodu oraz aktualizacji jądra BSD.

Nowe oprogramowanie wprowadza również m.in. filtrowanie URL w chmurze, nową wersją modułu transparentnego uwierzytelniania (SSO) oraz opcję zapisu logów na kartach SD już od najniższych modeli.

Firmware 9.1 udostępnia działającą w chmurze funkcję Extended Web Control (opcja płatna) - mechanizm rozszerzonej kontroli adresów URL, umożliwiający kategoryzację w czasie rzeczywistym i pracujący w oparciu o bazę ponad 100 milionów adresów WWW, ujętych w 65 kategoriach, z czego 8 dedykowanych jest bezpieczeństwu.

Zobacz również:

  • Apple aktualizuje specyfikację MacBooka Air 13 z procesorem M2

Oprócz darmowego Event Reporter Light (raporty dla małych i średnich firm) i płatnego Event Analyzer (raporty dla dużych firm), NETASQ dodaje bezpłatną opcję raportów interaktywnych w języku polskim, zawierającą 21 gotowych raportów, przechowywanych bezpośrednio na urządzeniu. Za ich pośrednictwem możliwe jest sprawdzenie m.in. jak pracownicy korzystają z dostępu do Internetu podczas pracy, które ataki zostały zablokowane oraz które stacje w firmowej sieci są narażone na konkretne ataki. Dodatkowo, dzięki możliwości zapisu logów na karty SD i SDHC (opcja płatna), posiadacze najmniejszych urządzeń mogą teraz przechowywać logi na swoich urządzeniach - zapisane na wspomnianych kartach pamięci.

Firmware 9.1. wprowadza także monitoring funkcji SafeSearch w przeglądarkach internetowych, dzięki czemu możliwe jest filtrowanie nieodpowiedniej zawartości oraz grafik i zdjęć w wynikach wyszukiwarek Google, Bing i Yahoo. Wraz z nową wersją firmware'u firma NETASQ udostępniła nowy kreator instalacji, dostępny m.in. w języku polskim, za pośrednictwem którego można wykonać pierwszą konfigurację z najwyższym poziomem bezpieczeństwa w zaledwie 3 minuty.

Nowy firmware 9.1 dostępny jest bezpłatnie dla wszystkich użytkowników NETASQ, posiadających urządzenia serii U, US lub NG z aktywnym serwisem.

Zapraszamy na konferencję Best in Cloud, która podpowie Państwu jak przełożyć rozwiązania chmurowe na wyraźny efekt biznesowy. Konferencja odbędzie się 19 listopada 2013 w Warszawie.

Best in Cloud to nasza propozycja rzeczowej dyskusji o Cloud Computing w polskich firmach. O najlepszych pomysłach i przykładach zastosowania rozwiązań Cloud Computing w rodzimych uwarunkowaniach. Konferencja zogniskowana jest wokół wystąpień 6 finalistów konkursu Best in Cloud. To będzie duża porcja doświadczenia, wiedzy, inspiracji. Podanej w sposób syntetyczny i interaktywny, łącząc wymiary biznesowy, strategiczny i technologiczny.

Szczegółowy program konferencji pod adresem http://www.computerworld.pl/konferencja/BestinCloud

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200