NEC wycofuje się z rynku DRAM

Do 2004 r. koncern zakończy nierentowną produkcję modułów pamięci i przekaże ją firmie Elpida Memory. NEC skoncentruje się na wytwarzaniu układów scalonych wykorzystywanych w urządzeniach przenośnych i sieciach światłowodowych.

Japoński koncern NEC w ciągu trzech lat wycofa się z produkcji układów pamięci DRAM. Firma chce w ten sposób zredukować koszty i zrestrukturyzować dział półprzewodników. Od dłuższego czasu wytwarzanie modułów pamięci przynosi firmie straty. Ostatnio dział NEC Electron Devices zanotował ponad 28% spadek sprzedaży.

NEC sprzeda japońską fabrykę spółce Elpida Memory, którą założył z Hitachi. W tym roku koncern ograniczy produkcję układów w japońskich i europejskich zakładach o blisko połowę. Firma zawiesi też wartą 160 mln USD inwestycje w rozbudowę zakładu w Chinach. W październiku br. połączone zostaną w jedną spółkę NEC Semiconductors Kyushu trzy japońskie fabryki firmy. Po wycofaniu się z rynku układów pamięci firma skupić swoją działalność na produkcji specjalizowanych układów scalonych m.in. dla sieci optycznych i urządzeń przenośnych. Zajmie się tym nowy oddział - NEC Compound Device.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Jaki monitor do zastosowań biznesowych - na co zwrócić uwagę?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200