NEC wprowadza nową serię monitorów LCD

NEC zaprezentował następcę serii monitorów LCD MultiSync "60". 70-ki występują w liczbie 5 nowych modeli o rozmiarach matryc 15, 17, 19 i 20".

NEC wprowadza nową serię monitorów LCD

Monitor NEC MultiSync 770NX

Od poprzedników różnią się po pierwsze stylistyką. W przeciwieństwie do sześćdziesiątek nie mają ostrych, kanciastych kształtów, lecz obłe, łagodniejsze stylistycznie obudowy. Zmiany dotknęły jednak tylko strony wizualnej monitorów. Nowością jest zintegrowany system Dynamic Visual Mode, mający zapewniać optymalne nasycenie koloru i kontrastu w aplikacjach, w których precyzyjne odwzorowanie barw ma pierwszoplanowe znaczenie. Urządzenia posiadają podwójne gniazda monitorowe - analogowe i cyfrowe DVI.

Monitory dostępne będą w dwóch wersjach kolorystycznych - standardowej beżowej oraz czarnej. Ciekawostką jest nowy, 4-kierunkowy przycisk, bezpośrednio kontrolujący podstawowe parametry pracy wyświetlacza, takie jak jasność, kolor i kontrast. Wąska ramka sprawia iż monitory NEC MultiSync 70 nadają się do zastosowań wieloekranowych. Wraz z monitorami nowej serii dostępna jest opcjonalna przystawka Soundbar70 z głośnikami stereo (2 x 2W) i wyjściem słuchawkowym. Nie zabrakło także systemu NaViSet, który umożliwia zmianę parametrów pracy z poziomu klawiatury i myszki. Co więcej, program NaViSet w wersji Administrator pozwala na zdalną kontrolę monitora w sieci komputerowej ułatwiając zarządzanie sprzętem w firmach.

Ekrany są odchylane w poziomie i w pionie, a ich wysokość można regulować w zakresie 110 mm (model 15-calowy - 75 mm). Monitory są też zgodne ze standardami przemysłowymi, takimi jak CE, TÜV GS, TÜV Ergonomie, Energy Star i TCO'99, a także normami TCO'03 oraz ISO 13406-2.

Jeszcze w tym roku na rynek polski trafią wyposażone zarówno w złącze DVI-D, jak i VGA, modele NEC MultiSync 770NX (o przekątnej 17 cali) i NEC MultiSync 1970NX (19 cali). Ich ceny wyniosą 1599 zł dla monitora NEC MultiSync 1770NX w standardowej obudowie, 1650 zł dla wersji w obudowie czarnej, 2399 zł dla modelu NEC MultiSync1970NX w standardowej obudowie i 2459 zł w wersji czarnej. Podane wartości to sugerowane ceny detaliczne netto. Sprzedaż monitorów z ekranem o przekątnej 15 i 20 cali rozpocznie się przed końcem pierwszego kwartału 2005.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200