NEC wejdzie na rynek palmtopów

Koncern planuje rozpoczęcie produkcji asystentów cyfrowych. Do końca tego roku jego przedstawiciele chcą kontrolować 10% światowego rynku PDA.

Firma NEC zamierza wejść na niezwykle ostatnio konkurencyjny rynek komputerów naręcznych. "Zdecydowaliśmy się na wejście na rynek PDA, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że zapotrzebowanie na tego typu urządzenia rośnie w bardzo szybkim tempie", twierdzi rzecznik koncernu. Jeszcze w tym roku koncern zamierza wprowadzić do sprzedaży pierwsze urządzenie tego typu, oparte na procesorze StrongArm Intela oraz systemie operacyjnym Microsoftu - Windows CE. Pozostałe szczegóły techniczne nie są jak dotąd znane. Wiadomo jedynie, że palmtop NEC-a będzie mógł współpracować zarówno z kartami pamięci Compact Flash, jak i Secure Digital.

Na rynku asystentów cyfrowych panuje już bardzo ostra konkurencja. Ustaloną pozycję mają już na nim firmy Palm i Sharp. W ciągu ostatniego roku swoje handheldy zaprezentowały też Sony i Handspring, natomiast na koniec roku 2001 debiut własnego PDA zapowiedziała również Toshiba. Pomimo tego, NEC ma nadzieję, że do końca tego roku uda mu się przejąć 10% rynku, a do końca roku 2003 - 20%.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Apple rozwiąże problemy iPhone'a 14 w przyszłym tygodniu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200