NEC prezentuje nową rodzinę monitorów...

...a pierwszym modelem wchodzącym w jej skład jest 19-calowy MultiSync LCD1990SXi. Spośród oferowanych przezeń funkcji na uwagę zasługuje obsługa technologii Ambix3, która umożliwia podłączenie do trzech źródeł sygnału jednocześnie poprzez gniazda DVI-D, DVI-I oraz VGA.

Wspomniana technologia Ambix3 pozwala źródła sygnału podłączać w różnych kombinacjach, np. analogowy/analogowy/cyfrowy, cyfrowy/cyfrowy/analogowy itp. Jak zapewnia producent, na potrzeby rodziny monitorów NEC 90, do której należy i LCD1990SXi, udoskonalona została technologia CableComp - pozwala ona teraz także na zainstalowanie monitora w odległości 30 metrów od źródła sygnału cyfrowego (w starszych monitorach możliwa była instalacja monitora 100 metrów od źródła sygnału analogowego, natomiast sygnały cyfrowe nie mogły być odbierane).

Czas reakcji matrycy tego modelu wynosi 9 ms. Monitor zapewnia wyświetlanie obrazu o jasności 270 cd/m2 i w kontraście 600:1. Kąt widzenia zarówno w poziomie, jak i w pionie wynosi 178 stopni. Monitor wyposażony został w zestaw portów - VGA, DVI-D, DVI-I. Wśród innych udogodnień, jakie oferuje opisywany model, warto wymienić funkcję AmbiBright (automatyczne dostosowywanie jasności obrazu do warunków zewnętrznych w oparciu o ciągły pomiar natężenia otaczającego światła) i GammaComp (regulacja kolorów na podstawie skali 12-bitowej).

NEC prezentuje nową rodzinę monitorów...

NEC MultiSync LCD1990SXi

Zdaniem producenta, urządzenie powinno przypaść do gustu przede wszystkim użytkownikom zatrudnionym w branży finansowej, architektonicznej, medycznej, jak też projektantom w CAD/CAM, poligrafom i osobom zajmującym się komputerowym składem tekstu. Monitor powinien trafić do sprzedaży detalicznej już w marcu br. Dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych obudowy (czarnej i białej). Jego cenę ustalono na 2499 zł netto.

Więcej informacji: NEC

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200