NEC i Thomson utworzą spółkę produkującą ekrany plazmowe.

NEC i Thomson podpisały list intencyjny w sprawie utworzenia nowej spółki zajmującej się produkcją ekranów plazmowych. Każda z firm objęłaby 50% udziałów w nowym przedsiębiorstwie. Poprzez stworzenie ...

NEC i Thomson podpisały list intencyjny w sprawie utworzenia nowej spółki zajmującej się produkcją ekranów plazmowych. Każda z firm objęłaby 50% udziałów w nowym przedsiębiorstwie. Poprzez stworzenie wspólnej firmy koncerny zacieśniłyby prowadzoną już obecnie współpracę w dziedzinie technologii PDP (plasma display panels).

Wstępna umowa przewiduje, że patenty powstające w rezultacie programów badawczych, należałyby do obu firm. W zakresie udzielania licencji technologicznych innym przedsiębiorstwom, reprezentantem nowej spółki byłby Thomson Multimedia. Zakończenie działań związanych z powstawaniem nowej firmy ma nastąpić pod koniec bieżącego roku.

Zobacz również:

  • IPS, OLED, mini-LED czy QLED - jaka matryca do pracy?

Podobne działania podjęły ostatnio również inne firmy obecne na rynku PDP i LCD. Tajwański Acer wraz z United Microelectronics, niedawno postanowiły połączyć swoje działy produkcji płaskich ekranów, aby skuteczniej konkurować z firmami dla japońskimi i koreańskimi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200